Jarret sobě - Ilja Kučera ml. - Metoo.cz

fotka

Liberecká folková či spíše folkrocková skupina Jarret potěšila své fanoušky živým koncertním záznamem nazvaným Jarret sobě.
 
Jako živé album je tahle deska veskrze vydařená. Je povedená zvukově, má autentickou koncertní atmosféru. I po muzikantské a pěvecké stránce byste na ní těžko hledali větší nedostatky. Kapela je složena z erudovaných hráčů se zjevným stylovým přesahem od folkových balad až třeba po funky jako v případě skladby Opovrhov, podpořené dechovou sekcí.

Zpěvačka Hanka Skřivánková disponuje zajímavými hlasovými barvami a její vokální projev je působivý a pestrý. Na druhou stranu ne všechno na albu je ideální. V mnoha případech narazíte v textech na klišé „duchaplné folkové pseudopoetiky". Velmi diskutabilní je i zařazení převzatých skladeb třeba z repertoáru Suzanne Vega či Sheryl Crow. Přes veškerou snahu působí toporně a jiskrné lehkosti originálu jsou na hony vzdáleny. O mnoho přirozenější jsou vedle nich původní písně jako Čarování, Slavnosti ticha nebo Spustil se. Album Jarret sobě dokazuje, že v případě téhle kapely se jedná o vyzrálou a nepřeslechnutelnou formaci s jasným hudebním názorem, i když nic a nikdo není stoprocentní.

Ilja Kučera ml.

http://www.metoo.cz/6247/jarret-jarret-sobe
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×