Jarret sobě - Michaela Poštulková - www.houser.cz

fotka


Když se po koncertě v libereckém Malém divadle, odkud pochází celý živý záznam Jarret sobě, šla kompletní sestava uklánět, ani se nevešla na pódium. A snaha pojmout všechno a zaměstnat všechny je právě pro celý Jarret typická.

Po třech klasických řadovkách (Hic non sun Leones, Unikat, Vztahem zapni) se Jarret rozhodl potěšit své příznivce cédéčkem, které by hýřilo energií a hudební silou, která opravdu dokáže při koncertě prostoupit i neznalého posluchače. Dáte-li volume hodně nahoru, skutečně se dostaví pocit, že tahle parta sedí u vás v obýváku.

Ovšem nad výběrem repertoáru nezbývá než kroutit hlavou. 4 covery od zahraničních interpretů (Suzanne Vega, Sheryl Crow) doplňují písně nikdy neuveřejněné (skutečně jen proto, že se na předchozí desky nevešly?). A když už osvědčené songy, tak v novém aranžmá – ať je to hutné. Dohromady takřka 70 minut. Jarretu by se více vyplatilo vsadit na osvědčenou kartu a vydat předvídatelný živák největších hitů, než experimentovat a túrovat originalitu za každou cenu. Nesourodý celek totiž bude především pro náhodného kupujícího matoucí.

Vysoký hudební standard, které je i z Jarret sobě cítit, ho sice nakonec nahlodají k návštěvě živého vystoupení, příliš moudrý z toho, „co je Jarret“ ale nebude.

HODNOCENÍ: 3/5
AUTOR: Michaela Poštulková

http://new.houser.cz/cd/1802-jarret-jarret-sobe-indies-scope-records-2008.htm
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×