Je to důvod - Klára Majtánová - www.musiczone.cz

fotka

Oldu Krejčovse (nebo chcete-li umělecký pseudonym Okrej) netřeba fanouškům tuzemské hudby nějak více představovat. Pro ty z vás, kteří tápete ve tmách dodávám - to je ten pán, který v několika známých českých kapelách (Monkey Bussines, Kollerband) tak dobře hraje na kytaru. A protože si určitě už dlouho píše "do šuplíku" (plus přidejte si k tomu exhibicionistické tendence každého muzikanta), logicky zatoužil po tom natočit si sólové album.

Je asi jasné, že sólová deska Oldy Krejčovse se bude značně lišit od jeho jiných projektů. Celá deska se nese v pop-rockovém duchu s občasnými výlety k blues-rocku nebo funku. Na první poslech zní pravda trochu jednolitě, ale vyplatí se dát jí šanci a poslechnout si ji vícekrát.

Zásadním problémem desky je zpěv. Krejčoves je sice výborný kytarista, ale upřímně - dost mizerný zpěvák. Ne že by zpíval falešně, ale má nevýrazný hlas a většina písní tak vyzní unyle, což je škoda. Paradoxně nejlepšími písněmi se tak stávají ty, na které si Krejčoves přizval hosty. Ať už je to funková "Living On" se skvělou Tonyou Graves, najazzlé "Náhody" s Danem Bártou (a pěkným kytarovým sólem), vtipná "Voda tvá" s Viktorem Dykem nebo "The Memories", ve které Matěj Ruppert zpívá jako Bowie. Taky některé texty se moc nevyvedly. Jeden příklad za všechny:

"Za peníze, který dostaneš budeš sloužit
za peníze který dostaneš budeš toužit
že sníme o tom, aby se to někdy stalo je zvláštní
že sníme o tom všem a chceme to zvláštní".

Takový text bych čekala spíš u radikální punkové party středoškoláků... Přes všechny výtky si myslím, že tohle album se docela povedlo. A kdyby takovýto pop-rock hráli v rádiích, možná bych je i začala poslouchat.

hodnocení: 5/7

Klára Majtánová

http://www.musiczone.cz/recenze-2115/okrej-je-to-duvod
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×