Reprezent - banan - partylist.hrachovka.com

fotka

Reprezent je jméno aktuální desky od české hudební skupiny Gipsy.cz. Jde o neobvyklé dílo na české poměry. Vážné ale úsměvné výpovědi, kritika i návrhy řešení ve slokách jsou v refrénech svázané silnou popovou melodií.

Úvodní píseň je Benga beating je velmi energická, ostatně silná energie provází celé album.

Deska je víceméně veselá, vesele je zde přistupováno k jinak vážným tématům, časté jsou skeče na začátcích a na koncích jednotlivých písniček. Jestli jde o faux pas, to je na subjektivním posouzení. Já osobně jsem neměl s vtípky problém a nekompromisní závěry v písních, když se objeví, bych přičetl mládenecké nerozvážnosti, v kontextu celého alba navíc ani neznějí moc vážně. Spíš jako takové upozornění.

Podobu scénky má třetí píseň Barvoslepej svět, ve které lékař Ladislav Kolór na terapeutickém sezení léčí barvoslepost. Protože lidi nejsou bílí ani černí, ale růžoví, hnědí.

Amen savore je píseň o dopadu tvrdých drog na děti. Jde o řeč k někomu, kdo tím, že bere, působí nesnáze sobě i své rodině.

Pop-hiphopovým představením Gipsyho.cz je titulní píseň celého alba Reprezent. Obdobně jako na celém albu se zde kombinuje rapování v jazyce českém, rómském a anglickém.

Krásný nápěv love love se nese stejnojmennou písní. Písnička je o penězích. Ve slokách Radoslav Banga rapuje česky a poté i anglicky. Za vyzvednutí stojí tento rým: Peníze ovládaj všechno, když jsou, tak je všechno jedno, za prachy tví nepřátele budou ti čuchat smrad u prdele.
Tečkou je divoká polka v písni A na závěr si s námi dejte trochu té Čunárny. Zde se objevují mediálně opěvované narážky na Jiřího Čunka.

banan,

http://partylist.hrachovka.com/clanky/1725-opozdena-recenze:-reprezent-od-gipsy,cz/
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×