Fonók - Oto Novak - ww.meteo.sk

fotka

Non-exist nations folklore  - to hovorí všetko aj nič. A práve toto slovné spojenie používa pre označenie svojej hudby dvojica Dva.
 
Toto „akusticko elektrické“ duo je na scéne od roku 2006, sú stredoeurópania, aj keď to vôbec nie je cítiť z ich hudby. Mohli by byť tak isto z Islandu, alebo Afganistanu... (?) Iba ich mená: Bára Kratochvílová a Jan Kratochvíl prezrádzajú, že sú z česka.

Pri počúvaní Fónok (ukážky tu... naozaj, neznie trochu maďarsky?) sa cítim ako na nejakom multikultúrnom festivale. Napriek obrovskému množstvu nápadov a citeľných vplyvov rôznych kútov sveta, je tu nejalké imaginárne pojítko, ktoré spája jednotlivé skladby do homogénneho celku. Ľahké "vzdušné" no do dokonalosti prepracované aranžmány jednotlivých skladieb. Bez akýchkoľvek muzikantských exhibícií, v znamení "nemej je niekedy viac". Menej ale presne.

Dva sú neexistujúci národ národov a ich "folklór" je presne taký. Mám pocit že počujem francúžtinu, švédčinu, maďarčinu, hip hop, disko, folk, elektrinu i akustiku.... Nádherný album, ktorý po minúte počúvania moja priteľka označila ako "smotanovú zmrzlinu s orieškami". Hlavne je to balzam na dušu a nervy, ak nie ste práve vyznávačom bezpohlavného rádio popu. Určite jeden z najzaujímavejších albumov ostatného obdobia. Len ak by vám nechutila smotanová s orieškami...

 Oto Novak

http://www.metoo.sk/3697/dva-fonok




Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×