je to důvod - Karel Souček - www.golias.cz

fotka

Z početného bandu Monkey Business jsou mediálně nejviditelnější Roman Holý, Tonya Graves a Matěj Ruppert. Pozornost si rozhodně zaslouží ale i další. Třeba takový kytarista a příležitostný zpěvák Olda Krejčoves, který nyní pod zkratkou svého jména Okrej vydává autorské album Je to důvod.
    Vznikla velice barevná nahrávka, která se pohybuje od funku přes folk, rock a underground až k popu. A vlastně je jedno o jaký styl se jedná, důležitá je písnička. A ty Krejčoves skládat umí. Na první poslech jsou sice trochu nenápadné, ale při opakování vykvétají do krásy. Trochu času za ten pocit objevování určitě stojí.
     Desku otevírá rytmická, nápaditě zaranžovaná skladba Zeptej se osudu s velkou vnitřní energií. Trochu underground s Mejlou Hlavsou, kartami, hvězdami a osudem. Následuje uvolněná, ležérně líná Living on, kterou procítěně odzpívá hostující Tonya Graves. To samé platí o Danu Bártovi, vychutnávajícím si pomalejší song Náhody.
    Olda Krejčoves je velice nápaditým skladatelem, textařem a muzikantem, ale, proč si to nepřiznat, nijak výrazným zpěvákem s nezaměnitelným hlasem. Proto ti hostující zpěváci, kteří skladby posouvají mnohem výše. Viktoru Dykovi hodně sedí Voda tvá, po Zeptej se osudu druhý vrchol nahrávky, Matěj a Karolína Ruppertovi excelují v písni The Memories.
    Ta, stejně jako Už jen spi a Olelali má nejblíže k funku, o poctivý rock´n´roll se opírá Je to důvod, k jemnému folk rocku směřuje Co s tím a rockovou naléhavost, za kterou by se nemusel stydět ani Pražský výběr v dobách své největší slávy, přinášejí hravé a ironické písničky Prezident a Za peníze. Nechybí ani náladotvorná instrumentálka Detun a závěrečná melodická lahůdka Ametyst.
    Kromě zpěváků si Olda Krejčoves přivedl do studia dalších sedm hostů, kteří se ujali perkusí, bicích, trombonu a baskytary. Jinak si na nahrávce vystačil sám, ovládá totiž akustické i elektrické kytary, baskytaru, syntezátor, djembe i programování samplů. Poskládat je umí výborně, jeho písničky nenudí a pořád se v nich něco děje.
   „Plout, jen tak si plout …,“ zpívá Viktor Dyk ve skladbě Voda tvá. Dobrá rada, album Je to důvod si jen trochu naposlouchat, a pak už jen plout po vlnách jeho rytmů a melodií.

Hodnocení: 3 hvězdičky – plout, jen tak si plout

Karel Souček

www.golias.cz
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×