Fonók - Luboš Svoboda - www.new.houser.cz

fotkaKrálovehradečtí DVA po několika „samopalech“ a internetových EP vydali regulérní lisované album Fonók, jež je jakýmsi kompilátem předchozích releasů.


Patnáct písní je nazpívaných ve speciálním vymyšleném jazyce, který zní trochu jako Maďarština, trochu jako Estonština, ale nikde by vám nerozuměli. Slovo Fonók je Maďarsky přadlena, ale v řeči DVOU znamená zvuky. (Až bude existovat esperanto vymyšlených a skutečných jazyků doporučuji překlad Spředené zvuky.)

Booklet alba obsahuje překlady všech písní ( ...Sava letro rataha zata lidu didados alarade ze taho sata... - ...Našla jsem při vaření v kusu mražené zeleniny tuhle písničku...) Hudba elektroakustického dua DVA doprovází cirkusové artisty v expresionistických kulisách na planetě Malého prince. Jejich tempo je taneční, frázování folklórní, aranže pestrozvukomalebné.

V jejich písních zaslechnete jak klarinet, kytaru, harmoniku nebo beatbox, tak zvuky zavařování okurek a štěkání jezevčíka. Album produkoval berlínský audiotik Jayrope v podještědské vsi Padouchov.

HODNOCENÍ: 4/5
 Luboš Svoboda
http://new.houser.cz/dvd-cd/971-dva-fonok-indies-2008.htm
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×