Superchameleon - Leoš Kofroň - muzikus.cz

fotkaKdo může předstoupit před vyprodaný sál a jen prostřednictvím svých skřipek a hlasového pábení dlouhé minuty poutat jeho pozornost, přičemž nikdo v publiku ani nehlesne? Ne, odpověď skutečně není těžká. I tuto, byť ne zdaleka jedinou podobu a polohu Ivy Bittové zachycuje DVD s přiléhavým názvem Superchameleon. Iva stokrát jinak a přece vždy jedinečná, uhrančivá, fascinující – takový podtitul by jejímu nevšednímu (jak také jinak) audiovizuálnímu nosiči zajisté též slušel.
Stěžejní část jeho náplně tvoří umělecky zpracovaný záznam (režie Jakub Kohák) koncertního vystoupení (přesnější by možná bylo performance) z loňského září v pražském Paláci Akropolis. Bittová zde představila jak svůj starší sólový repertoár, tak i ukázky z mezinárodního projektu Elida s americkým souborem Bang On A Can All Stars, kteroužto spoluprací vstoupila do další komnaty svého podivuhodného hudebního světa. Muzikantský přínos Bittové byl již rozebírán mnohokrát, proto v této souvislosti úmyslně zmiňuji především obrazový požitek - možnost v detailu vnímat a sdílet symbiózu Bittové muzikantky a performátorky, to, jak ji hudba celou prostupuje a dokonale v ní rezonuje.
Vítaným bonusovým materiálem je třináctiminutový střihový průlet časem, rámovaný ukázkou z muzikantčina hereckého debutu ve filmu Růžové sny (1976) a především hodinový výběr z archivu České televize (I.B. se Škampovým kvartetem, souborem Nederlands Blazers Ensemble, Vladimírem Václavkem, skupinou Dunaj, Jiřím Pavlicou či jako Eržika s Miroslavem Donutilem) - dalším výmluvným svědectvím o šíři jejího talentu a (nad)žánrového záběru.
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×