Reprezent - Honza Šmikmátor - Metropolis

fotka

 Tohle není jenom černobílej svět. Hlavní poselství nové desky romrappera Gipsy.cz zní poměrně banálně, skrývá se v něm ale poselství i vtip. Tedy v tom albu. Od vydání debutového Romano Hip Hop před půldruhým rokem se Radoslav Banga stačil stát Objevem roku, velvyslancem rasové korektnosti, prvním Čechem vystupujícím na festivalu v Glastonbury a dvojnásobným neúspěšným adeptem na reprezentování Česka v televizní euroestrádě. Teď vydává novou desku s názvem Reprezent.

Gipsy.cz jedou ve svém stylu, který představili už na Romano Hip Hop, zdá se ale, že v jejich textech je oproti první desce více poselství. Ta poselství míří prakticky ke všem: rasistickým gádžům, rasistickým Romům (Barvoslepej svět), fetujícím Romům (Amen Savore), těm, kdož ztratili naději (Dokud dejchám) a mnoha dalším.
Kromě textů „aktivistických a aktivizujících“ se ale najdou taky texty sarkastické, ironické a parodické. V čele s Amerikou a závěrečnou ódou na šikovnost Jiřího Čunka pod názvem A na závěr si s námi dejte trochu té Čunárny.

Gipsy.cz holt přitlačili na pilu. Občas to skřípne, ale celkově řeže obstojně.

Honza Šmikmátor

***1/2 

http://www.metropolislive.cz/detail/3506/
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×