Live in Akropolis - Ondřej Fencl - Report

fotka

Peter Lipa – Live in Akropolis Prague

Asi největší osobnost slovenského jazzu a blues uštědřuje muzikantské obci skutečnou lekci: tvrdí-li někdo, že koncertní atmosféru nelze v těchto vodách přenést na nosič, ať rychle běží do obchodu a koupí si tuhle skvělou desku.

Peter Lipa přirozeně nezapomněl na jistotky (Balada o štyroch koňoch, Maturantky), ani na exkurs do svých nedávných beatlesovských předělávek, ale ať by s touhle kapelou za zády zahrál cokoli, lidi by mu stejně zobali z ruky. A že zobali a zpívali se svým hrdinou jako o život. Posloucháte a v duchu se proklínáte: proč já tam nebyl?

Kapela snů, co jméno, to osobnost, k tomu ideální výběr hostů (živel Zdeněk Bína, veterán Ondřej Konrád, něžná Jana Kirschner), žádná účelovost, od začátku do konce je na prvním místě muzika, zahraná s maximálním citem a umem. Přitom nejde o žádný jazz pro intelektuály, ale vlastně o písničky, byť jazzem a blues provoněné vrchovatou měrou. Ale i pořádnou hendrixovinou si pánové dovolí (Možná s geniální Bínovou kytarou) anebo swingovku (Alright, Okay, You Win). K tomu Lipa, hráč na hlasivky, přirozený, vtipný… zkrátka plný počet bodů bez nejmenšího zaváhání!

Hodnocení: 7/7

                                                                                            
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×