První album dámské pěvecké čtveřice Yellow Sisters zaslouží pozornost už proto, že popové nahrávky pořízené a cappella (bez nástrojů) vycházejí vzácně. Tuzemskému kvartetu se navíc podařilo natočit hudbu pestrou a plnou. Nahrát album nazvané Singalana umožnilo kvartetu vítězství v soutěži Colours Talents, jejíž finále proběhlo loni v červnu na festivalu Colourscope v Kuřimi. Už na pódiu působily Yellow Sisters tak jistě a přesvědčivě, že o prvním místě nebylo pochyb.
První deska díky své promyšlenosti a vyrovnanosti rozhodně nepůsobí dojmem debutu kapely, která v současném obsazení působí teprve od roku 2005. Žádná ze "Žlutých sester" není začátečnice. Jednotlivé členky posbíraly zkušenosti například ve skupinách BaToCu, Gang-ala-Basta, Babylon Station, Mama Afrika a TiDiTaDe.
Na rozdíl od koncertů, kde často znějí cover-verze, vsadily Yellow Sisters na CD na autorské skladby. Výjimkou je úprava jedné africké lidové písně. Repertoár působí soudržně, přestože v písních vystopujeme řadu žánrových vlivů - reggae, soul, doo-wop, funky či odkazy vokální hudby subsaharské Afriky. Interpretky dobře využily možnost nahrávacího studia přidávat pomocí playbacku další pěvecké linky. Hlasy přebírají roli doprovodných nástrojů, rytmizují, tvoří harmonie. Vzniká hlasové bludiště, které má - jako každý labyrint - vnitřní řád. Z přediva melodií nevzniká chuchvalec. Předvádění hlasových ekvilibristik nezastíní procítěnost a hravost písní.
K pestrosti nahrávky přispěli i hosté. Ve skladbě Revolution předvádí beatbox (hiphopová "technika", zvuk bicího automatu tvořený ústy) performer Freaky Jesus. Poslední dvě skladby nejsou striktně vokální. K Back to the Roots se přidávají africké bubny, závěrečnému reggae dodal producent alba Aleš Hyvnar instrumentální doprovod.
Yellow Sisters jsou vítaným oživením domácí scény a mohou zaujmout i za hranicemi Česka.