Sme len ... - Majtánová - musiczone.cz

fotkawill be available in english soon... Czech translation follows

Tady To Máš je seskupení mnoha hudebníků pod "vedením" Tomáše Kytnara (jinak mimo jiné dramaturg Staré Pekárny). Ačkoliv se označují jako "amatérské sdružení amatérských hudebníků", najdete mezi nimi dost zkušených muzikantů. Za všechny jmenujme Juraje Turteva – slovenského bluesmana. Tady To Máš je už jejich třetí studiový projekt.
Album je jakýmsi best of, protože kromě nových skladeb na něm najdete i skladby z alb minulých. Veškeré texty, a že jsou výborné, jsou zhudebněné verše slovenské básnířky Judity Kaššovicové, ale najdeme zde i pár instrumentálních kousků. Hudební výkony všech zúčastněných jsou také nadprůměrné. Vše se nese v, pro nedostatek výrazů řekněme, jazzové atmosféře. Ale objevíte zde i blues, rock, lidovku, šanson... Je slyšet, že muzikantům není žádný styl cizí a přecházejí mezi nimi s lehkostí. Nejzajímavější jsou asi skladby "Erike" s krásným refrénem v rytmu tanga, takřka popová "Škovránok na niti" nebo opravdu vtipná coververze Davida Bowieho "Heroes".
Z celého alba číší neuvěřitelný nadhled a velká pohoda. Myslím, že tímto projektem dělají Tomáš Kytnar a spol. radost nejen sobě, ale i mnohým hudebním fanouškům.

ZÁVĚR
Deska je jakýmsi best of, protože kromě nových skladeb na něm najdete i skladby z alb minulých. Z celého alba číší neuvěřitelný nadhled a velká pohoda. Myslím, že tímto projektem dělají Tomáš Kytnar a spol. radost nejen sobě, ale i mnohým hudebním fanouškům.        

 

5/7
Majtánová


www.musiczone.cz
More news

SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×