Kašparek navždy - KATKA PCHE - www.superbeat.cz

fotkawill be available in english soon... Czech translation follows

 No dobrá, hned na začátku bych měla napsat, že na prvním cd Kašpárek v rohlíku 1 jsem docela ujížděla. O to víc jsem se těšila na to, jak bude vypadat pokračování s názvem Kašpárek NAVŽDY. Oproti prvnímu cd jsou zde pouze písničky a je jich hned 14, i když poslední ve formě bonusu. A jak tedy pokračování dopadlo? Uspělo nebo z kvality polevilo?


 

Po spuštění tlačítka play se na vás vyřítí jako tygr z klece výborná taneční Černá. Tonya Graves se svou roztomilou češtinou vás bude přesvědčovat, že je jedno, jestli jsi černej nebo bílej, že ani bez jedné to v životě nejde. Takže pravou black music měj rád.  

Také jste jako děti kradli tetičkám povidla ze sklepa? Ať už si odpovíte jakkoliv, druhá věc s názvem Lupiči povidel vás bezpochyby pobaví. Po prvním poslechu jsem ji měla za úplně nejlepší z celého cd díky vtipnému textu a různým polohám hlasu Márdiho z Vypsané fiXy.

Psát, že následující Písnička o ničem je vážně o ničem by bylo moc jednoduché,ale popravdě mě moc nechytla. Ne že bych musela přímo praktikovat, jak mi radí Jan Kalina, zacpání uší – zase tak moc mě neruší. Ostatně kdybyste si chtěli dát nějakou vyloženě špatnou písničku pro děti, pusťte si cokoliv od Maxim Turbulenc. Na Kašpárkovi ji ale nenajdete.

Další Hop Hop je tak trošku dětský hip hop. Po prvním poslechu sice tak nějak prošuměla kolem mě, ale při dalším jsem musela ocenit  vtipný text. A jednoduše jak zpívá Radek Gipsy Banga – svět je parádní koukni na něj. Zase ta pozitivita.

Hají zpívaná výbornou Karolínou Dytrtovou a pěveckými hvězdami Eliškou a Amálkou Dvořákovými a Toničkou Nebřanskou, které společně ještě s Bětkou Nebřanskou a Ondrou Neuwerthem zastupují nejmladší účastníky projektu vás okouzlí dětskou naivitou, s kterou se ptají na otázky, které nám přijdou úplně banální nebo by nás naopak ani nenapadly. Opět jeden z výborných textů.

Kdo i přes klesající kvalitu a stále stoupající cenu jízdného jezdí, tak jako já, rád vlakem pro jeho kouzlo a nostalgické vzpomínky na dětství, bude určitě potěšen Vláčkem. I když zažít situaci, o které zpívá Milan Cais, kdy usíná průvodčí a zároveň i strojvůdce, nezbývalo by mi asi taky nic jiného než křičet - kdo bude řídit a kdo bude houkat, dávat pozor a na koleje koukat.

Při Letím hledat světy se podíváte s Lenkou Dusilovou a jejím mimozemšťanem až na konec galaxie, kde parkují komety. A pokud budete chtít, navštívíte restauraci bez číšníků, kde obsluhují látající talíře nebo zjistíte jak hustá je mléčná dráha.

I přesto, že David Koller zpívá, že panence bylo dobře a smutná nebyla, u mě Panenka na kraji nebe vyvolává pocity melancholie. Je mi jí líto. Chtěla bych ji vrátit mezi bonboniéru a levný film, mezi její kamarády z plyše. Skvělá píseň s textem k zamyšlení.

Jakékoliv smutky hned zmizí s následující Angelinou Jolie. Jde o příběh malého žáčka, zamilovaného do nové paní učitelky Angeliny Jolie, jež se kvůli ní úplně mění. A vy se zaručeně zasmějete, když vám o tom všem bude Milan Cais zpívat.

Půl roku sedět a jen z iglú hledět, musí být strašná otrava. Nicméně Tančící polárník mě i přes svůj radostný tanec na kře ledové na Severním pólu moc nebavil. Bohužel pro mě jeden ze slabších kousků.

Při dialogu Blanky Šrůmové a Radka Gipsy Bangy, během další písně Počítání, si zavzpomínáte, jaké to tenkrát bylo, když jsme se učili počítat a jak jsme v těch číslech občas plavali. Hravý text a skvělý hlas Blanky Šrůmové.

Díky Povídání s hvězdou se na chvíli dostanete k výšinám nebeským a zjistíte, že ne všechny hvězdou jsou zajímavé a že ne každá vyhraje. Krásný snový text doplněný příjemným hláskem Karolíny Dytrtové a Milana Caise.

Kašpárka dvojku uzavírá, dle mého, nejlepší věc z celého cd a to song Čůrej. Jakmile Márdi začal zpívat, smála jsem se od začátku až do konce, až jsem se skoro…ano přesně tak. Text o jedné z nejpřirozenějších věcí, které vykonáváme a rady o tom, kam všude máte a můžete čůrat (malý můžou do plíny) je naprosto dokonalý.

A závěrečný třicetisekundový bonus v podání Jany a Ondry Neuwerthových Začínající sólista je takovou pomyslnou třešničkou na celém cd. Kašpárka 2 by si měl pořídit každý bejbypankáč a vlastně úplně každý, kdo má rád chytré a zajímavé texty, které vás zároveň dokážou pobavit. Vždyť jaký jiný by měl kašpárek být, než vtipný a veselý?

 

KATKA PCHE

http://www.superbeat.cz/clanek/23204-recenze-kasparek-v-rohliku-2-kasparek-navzdy.html
More news

SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×