More, Love! - www.music-pioneer.net

fotkawill be available in english soon... Czech translation follows

Myslím, že už jsme přejedení popem, rockem, metalem.. Nuda, tak co teda? Jak si spravit chuť? Je třeba změny, osvěžení. Chce to nasadit dietu a sice dietu jménem Alternativa! Dovoluji si doporučit aktuální specialitku, kterou je třetí a snad nejpovedenější album romských Terne Čhave, kteří se protloukají hudební scénou už bezmála dvacet let. Tato dynamická muzika jistě podpoří náš hudební metabolizmus.

Tak jdem na to: porce prvních pěti kousků nás dostává do ďábelského tempa, kdy si začneme přinejmenším podupávat do rytmu. Odvážnější už se zvedají ze židlí a berou holky do tance. Krev v žilách pulsuje v pevném rytmu bicích. Není kudy z kola ven... jako na cikánské svatbě, ponořme se zcela do tradičního romského folklóru šmrnclého moderními prvky latiny, rocku, taneční hudby a kdo ví, čím ještě. Pestrobarevné sukně vlají v divokém tempu, pálenka teče proudem, dobrá nálada a hlasitý smích neustávají. Přeloženo do řeči muziky: všude vlají divoké houslové orgie, uprostřed se kroutí přátelsky melodický akordeon a všechny je s jistotou sobě vlastní sekýruje pronikavý zpěv. Zklidnění přichází až s šestou skladbou, ale stejně trvá jen chvíli. Od sedmičky přichází další smršť romského temperamentu.

Tak jak se cítíte? Zabírá dietka? Jestli ne tak přitvrdíme a naservírujeme „dvanáctku“. To je tanec panečku. Kdo i při této divočině sedí znuděně nohu přes nohu, tomu už asi není pomoci. Celou „juchačku“ zakončuje finální remix "More, Love!" Název této písničky je mnohoznačný: anglický význam „více lásky“ stojí v kontrastu proti romskému významu „hele, prachy...“. A právě proto, že se dnes točí vše kolem peněz, chtěla kapela tímto názvem připomenout, že dnes člověk potřebuje především více lásky a pojmenovala tak rovnou celou desku.

Výsledky této netradiční hudební terapie posuďte sami…

http://www.music-pioneer.net/index.php?option=com_content&task=view&id=283&Itemid=38 
More news

SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×