obal alba

Díky, včely

Kvietah

Indies Scope / 2024
Žánry: pop, alternative
2664658
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč
LP 521 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 249 Kč

O ALBU

Je tu druhé a rozmanité album autorky a zpěvačky Kvietah. Nahrávka Díky, včely tančí mezi styly a nabízí novou Kvietah, glosující současnost a vyprávějící silné příběhy. Deset indie popových písní neváhá pozvat své starší sourozence rock a folk na společný mejdan. Kvietah natočila ve spolupráci s producentem Nikolou Šolajou jedinečnou generační výpověď.

Debut Hejno černejch koček vydala Kvietah v roce 2022 a okamžitě se zapsala mezi nejnadanější singer-songwriterky na scéně. Nové album je ale jiné. “Současná nahrávka je víc o věcech, které mě zasáhly zvenčí a nějak se smíchaly s mými osobními situacemi,” sděluje Kvietah a dodává: “Hejno černejch koček bylo i kvůli covidu, kdy vznikalo, mnohem víc o mých vztazích a pocitech. Na Díky, včely se například opakuje  téma války na Ukrajině - Herojam sláva a Mami. Také patterny moderních vztahů, které vnímám u sebe a kolem sebe - snaha o porozumění mezi dvěma lidmi, pocit, že je člověk odmítán společností pro svou odlišnost. Píseň MPJ například vypráví o aktivistce za práva transgender osob a její nejlepší přítelkyni Sylvii Riveře.” 

Ale motivy textů nejsou to jediné, co se na druhém albu změnilo. Téměř rok trvala společná práce  s producentem Nikolou Šolajou na výsledném zvuku, který produkoval 9 z 10 písní. A jak Kvietah potvrzuje, byla to důležitá spolupráce: “já jsem maximalistka, takže jsem tak přistupovala i k písňovým aranžím. Nikola mě v tomhle ohledu krotil, někde ubíral zvukové vrstvy, někde ale přidával velmi překvapivé nástroje, barvy, takže taky občas popustil uzdu své fantazii.” Jedinou výjimkou na albu je píseň Herojam sláva, kterou produkoval Honza Skorunka.  “Honza tam vložil kus sebe. Věděla jsem, že mu bude track sedět, proto jsem se s ním obrátila zrovna na něj. Překlopil ho do tvrdšího rocku, z čehož jsem nadšená. Já to vnímám tak, že jsme na novém albu s Nikolou (a Honzou) zrovnoprávnili hudební a textovou složku mých skladeb.

Další změnou je i nová kapela. “Téměř ve všech nových písních hraju na klávesy. Baví mě hrát a zpívat zároveň a být součástí kapely a to i nástrojově.” Nahrávalo se ve studiu Golden Hive a tam se vyprofiloval i základ současné sestavy. Kromě Honzy Skorunka, který se ujal kytary, nahrál bicí Štěpán Bína. 

 


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Pop | Alternative

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 764 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Květy

Myjau
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
LP 549 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×