obal alba

Jiříkovo vidění

Budoár staré dámy

Indies Scope / 2023
Žánry: alternative
2664626
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 249 Kč

O ALBU

“Snazší, než mluvit, je zpívat spolu”. Frontmanka Marta Kovářová zkouší propojovat světy. Budoár staré dámy slaví 25 let na scéně hudbou ve filmu. 

Po pěti letech pilné práce přichází Martin celovečerní dokumentární debut Jiříkovo vidění. V něm se frontmanka se svým otcem vědcem vydává na dobrodružnou cestu. Během putování s jeho ideou Globální uhlíkové daně nahlížejí do různých světů, kde s nimi nikdo nepočítá. Marta své zážitky vkládá do písní, které osidlují v zásadních momentech film a svoje místo mají i na stejnojmenném soundtracku, který předchází vstupu filmu do kinosálů. Soundtrack si můžete poslechnout od 13. října, v kinech se film objeví 2. listopadu.

Jak je u Budoáru staré dámy zvykem, užijete si hraní se slovy; tentokrát i v angličtině, se kterou si s potřebným nadhledem Marta pohrává. Nová jsou také témata - ne jen osobní, ale i angažovaná. Např. hned v úvodu filmu Marta zpívá na pařezu, a za ní kácí stromy harvestor: Zatímco já prožívám žal environmentální, envirofatální a zamačkávám slzu v oku, můj otec luští sudoku, a ponouká Marta svého otce vědce k akci. 

“Během tří let jsme se dostali z kuchyně až na klimatické summity. V rozhovorech s odborníky, aktivisty, politiky i mezi sebou jsem chtěla prověřit, proč by svět nemohl fungovat tak, jako v otcově vizi - v Jiříkově vidění.”, říká Marta. Co se hudby týče, je přímočará a jde k jádru věci. Naštvaná Marta se například v písni Climate Lament drápe na běžkách hlínou a s dikcí rapera se do toho opírá: Hlasuju pro zachovat čtyři roční doby a nenechám, a nenechám se odbýt. V jiné hudební miniatuře Thank You for Your Kind Reply zase shrnuje otcovo neutuchajícíneutichající úsilí oslovit pomocí dopisů osobnosti z celého světa.

“Na desce jsou i skladby, které se nakonec do filmu nedostaly. Třeba křehká Held my hand, kterou inicioval zážitek ze spikleneckého výstupu s tátou na klimatické stávce. Nebo je to Mother Warning, kdy ke mně v obavách, jestli jsme se nezbláznila, promlouvá mamka. V refrénu ji uklidňuji: Neboj „Jen co zachráním planetu vrátím se domů“. V písni Razor tool or Knife se zase ukazuje, jak mě to všechno dohnalo… že natočit film, který má změnit svět, je velká porce i pro mě,” směje se Marta

“Když se lidi spolu nedokážou domluvit, mohli by to spolu zkusit zazpívat!” Marta se svým otcem Jiřím a bratrem Štěpánem, spolu-zakladatelem kapely, složili hit, My Daddy Always Knew What to Do / Tax The Carbon Globally, ve kterém se nejprve navzájem přesvědčí o svých schopnostech i nedostatcích a pak roztančí a rozezpívají lidi k akci, která by mohla planetě skutečně pomoci. A to také můžete zažít na speciálních koncertech s hosty!


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 999 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Květy

Myjau
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×