obal alba

Lila

Markéta Irglová

Vlastní náklad / 2022
Žánry: pop, acoustic
MAS08
CD 494 Kč
LP 617 Kč

O ALBU

Markéta Irglová, držitelka Oscara, známá nejen díky účinkování ve filmu Once jako polovina dua The Swell Season, se vrací do centra pozornosti s novou deskou LILA. Nové album vydává po více než osmi letech po vydání desky Muna (2014). Doba mezi touto a poslední nahrávkou nebyla pro Markétu Irglovou zdaleka odpočinkovou, protože se vdala, měla tři děti a vybudovala studio, koncertovala a přitom téměř neustále pracovala na nové hudbě. LP vychází na purpurovém vinylu s vloženými texty a fotografiemi. CD bude zabaleno v 40 stránkové knize, která také bude obsahovat texty i fotky.

Zatímco velká část hudebníků rekapituluje své prožitky posledních pandemických let, LILA je dílo, které se vyvíjelo a zrálo dlouhou dobu. Nahrávka, texty i celý koncept alba nabízí pohled na cestu Irglové a na to, jak dokázala najít rovnováhu ve své kariéře umělkyně, manželky a matky.

 

Ústředním motivem cesty, kterou v devíti písních Lila nabízí, je motiv lásky. Deska představuje Markétu Irglovou, která žije svůj vysněný život plný lásky a sdílí smíření s věcmi, které nemůže ovládat. Jak říká sama Markéta Irglová: “Naučit se jednoduše sedět a přijímat věci, které nemohu změnit, mě dovedlo dále, než snaha je vyřešit nebo od nich utéct. Postupně mě to přivedlo do hlubších míst v mém srdci a za to jsem vděčná.”

 

Irglová vytvořila album LILA se svým partnerem/producentem Sturlou Mio Thorissonem v jejich společném studiu Masterkey. Album je ukázkou klavírních a aranžérských dovedností Irglové, které ji proslavily už v písni „Falling Slowly“. Ke zpěvačce a skladatelce se na celé desce připojuje známá hráčka na smyčcové nástroje narozená ve Finsku a nyní žijící v Irsku Marja Gaynor, český kytarista Peter Moc a venezuelský perkusionista Manuel Barreto.

 

LILA připomíná svou náladou práce indie umělců jako Cat Power, Half Waif nebo Damien Rice, zatímco se však dotýká širších témat a stylů, které jsou hudebně blíže duchovnějším umělkyním jako Tori Amos, Sarah McLachlan či Enya.

 

LILA získala své jméno z indického slova, které se často používá ve chvílích pohody, kdy hravým a dobře míněným způsobem zasahuje do našich životů vyšší moc. Otevřenost těmto neviditelným silám pomohla Irglové orientovat se v jejím umění a životě.

 

Seznam skladeb:

 

Love Stayed With Me

Girl From a Movie

High & Dry

The Way

My Roots Go Deep

Remember Me

Alchemy of Love

The Season

Know Yourself

 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Pop | Acoustic

obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jaryn Janek

Ty lidi
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Luno

Zeroth
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
LP 299 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Psychedelic Morning

Cigareta ve dvou
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×