Fialky

Historie kapely
rok 2000- vznik kapely (únor) první sestava Kečup-g, Ota-g, Mára-bg, Miky Vole-ds první koncert (Prosinec)
rok 2001- zkoušení, občasné koncerty, drobné změny v sestavě
rok 2002- první demo CD „KOMU SE CO..“ přichází Tomáš-ds, Miky Vole-voc
rok 2003- Druhé CD „O něco jde…“ odchází Mára a Miky Vole. Sestava se ustálila ve složení Kečup-voc g, Ota-bg, Tom-ds
rok 2004- kapela koncertuje po boku kapel jako jsou Aurora, Čertůf punk, Šanov1 , Totální nasazení..... na konci roku je hostem Pražské zastávky turné "25let chaosu a punku na Slovensku" Zóny A a Slobodné europy.
rok 2005- Třetí CD „Nezlob“ vystoupení na Zelesafestu před hlavním tahákem večera Kapelou TELEX, host Pražské zastávky turné Slobodné europy, kapela se také stala stálicí na Dobříšské rockové scéně...
rok 2006- Přichází posila v podobě kytaristy Volfíka (ex-MV). Začátek roku je ve znamení sehrávání a skládání nových věcí. Nový program kapela poprvé představila na velmi úspěšném koncertu v Jablonci nad Nisou. V průběhu srpna natáčí kapela ve studiu "3bees" 4 písňové EP UNITED. Pokřtěno v Paláci Akropolis. EP je několik měsíců nejposlouchanější nahrávkou na serveru Band Zone. Na konci roku první „zahraniční“ vystoupení v Bratislavě se Zónou A.
rok 2007- Místo Volfíka, který už časově nestíhal, naskakuje Danny (Junior). V průběhu února je ve studiu "3bees" nahráván materiál na první oficiální CD, které vychází v půlce března u Papagájův hlasatel rec. pod názvem „průser“. Kapela tento rok odehrává přes padesát koncertů v Čechách i na Slovensku, mezi nimi např. křty cd, které se odehrávají ve společnosti Zóny A v Praze a Bratislavě. V létě pak odehraje čtyřdenní mini tour s LOTT(uk) po východním Slovensku a rok zakončuje pěti koncerty pod názvem „Xmas tour 2008“ během kterého kapelu vidělo přes 850lidí. Píseň „punk sex pivo“ z desky Průser se stává jednou z deseti nejposlouchanějších skladeb na serveru Bandzone za rok 2007.
rok 2008- Kromě toho, že kapela objela kluby v Čechách i na Slovensku si jí všímá i pár pořadatelů Československých open air festivalů a tak jich objede víc jak deset, jako tour pod názvem „Rebel klaun vyráží na letní festy“. Celkový počet koncertů je zas jako loni něco přes padesát. V srpnu těsně před nahráváním dalšího CD bohužel odchází Danny. Kapela ale dlouho nezůstala ve třech a už během koncertů, které Danny slíbil dohrát, je jasné, že novým kytaristou bude kamarád z Počernic Marcel Green. V listopadu pak CD z názvem Šance vychází již u domácího labelu kapely PHR. "Punk sex pivo" je opět jedna z nejposlouchanějších skladeb roku na Bandzone. .
rok 2009 - Začátkem roku deset koncertů po Čechách pod názvem „Ber šance tour“ na podporu na podzim předešlého roku vydaného CD Šance. V létě pak následuje víc jak deset vystoupení na open-air festech, mimo jiných i na momentálně největším punk festu v ČR „Pod parou“. Celkem je odehráno skoro padesát koncertů a z toho asi deset na Slovensku a poprvé i dva v Polsku, které dopadly nad očekávání parádně. Za zmínku ještě stojí na konci roku čtyři odehrané koncerty na Slovensku pod názvem Rum a kola tour a vystoupení v pražském Matrixu, kde jsme pořádali X-Mas Punkrock show, na kterou dorazilo 300 lidí. Kapela se taky na konci roku odebere do studia, aby natočila 6 nových věcí na 7“EP, které hodlá vydat u příležitosti deseti let existence v březnu 2010.
Rok 2010 – Tento rok kapela slaví deset let své existence! V březnu vychází u domácího labelu PHR 6 nových skladeb na vinylovém sedmipalci, z kterého čtyři, postupně vypouštěné mp3 singly, okupují víc jak dva měsíce první příčky nezávislé Bandzone hitparády. Křty Ep a hlavní oslavy deseti let pak probíhají v Praze a Bratislavě, kde kapelu doprovází legendární polská, punk77, kapela Bulbulators, společně s neméně legendární slovenskou Zónou A. V roce 2010 bylo odehráno něco přes padesát koncertů, což už je několik let pro kapelu standart, z toho proběhlo sedm koncertů na Slovensku, tři v Polsku (Cerwionka, Varšawa, Krakow) a jeden v Rakousku. Probíhá také již tradiční brázdění letních festivalů pod názvem „Rebel klaun na letních festech“ kterému se nevyhnuly ani takové akce, jako MightySounds, nebo slovenský TOP fest. Na podzim pak kapela koncertuje v Bratislavě po boku Markyho Ramona a v Praze se Sham69. Konec roku pak zakončuje skvělé vystoupení ve vyprodaném pražském Matrixu, v rámci naší Kidsandheroes X-mas punkrock show. Krom toho kapela na podzim vypustí sérii tří videoklipů na písničky z EP které natočilo CHV studio. Dále také vychází množství rozhovorů a recenzí na 7EP, jak na domácích punkových a rockových webech tak i v časopisech, což platí i pro Polsko a Slovensko. Nějaké recenze dokonce vyjdou i v Německu, Kanadě, nebo Japonsku kam bylo, kromě zemí, kde pravidelně koncertujeme (CZ/SK/PL), prodáno nejvíc kusů EP:)

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno