fotka zbozi

VSTUPENKA NA VALAŠSKÝ ŠPALÍČEK 2018

790 Kč

POPIS

Třídenní vstupenka - 21.-23.6.2018 - Areál zámku Žerotínů ve Valašském meziříčí. Folk-blues-beat festival Valašský špalíček, který se opět uskuteční v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí, a to ve dnech 21. až 23. června 2018, hlásí spuštění první vlny lupenů za nejvýhodnější cenu. Do předprodeje v první řadě uvolňuje třídenní festivalové vstupenky. Šestatřicátému ročníku budou vévodit hvězdy československého big beatu Olympic, Plastic People of the Universe, Pavol Hammel, či zpěvák Jaromír Löffler a představí se i polská bluesová scéna. Vystoupí i skvělý brněnský Band of Heysek, Bladderstones, Marcel Kříž, Jan Hrubý, Zuzana Homolová ad. Tematická jízda Valašského špalíčku na vlnách legend československé hudební scény z časů big beatové dekády pokračuje také v připravovaném šestatřicátém ročníku.
V tomto roce přichází na řadu stálice české hudební scény kapela Olympic v čele s Petrem Jandou. A ne jen tak náhodou. Slavit se bude padesát let od vydání prvního beatového alba jedné kapely v Československu s názvem Želva. Koncert Olympiku ve čtvrtek 21. června zahájí Valašský špalíček a zároveň i retrospektivní výstavu uměleckých děl legendárního bubeníka této kapely, výtvarníka Jana Antonína Pacáka v Muzejním a galerijním centru. Jako první budou mít možnost unikátní výstavu shlédnout právě návštěvníci Valašského špalíčku.
Když už jsme u těch jubileí, tak padesátku má na krku v roce 2018 i legenda českého undergroundu, kapela Plastic People of the Universe. Mezi prvními potvrzenými osobnostmi big beatové dekády jsou také dva výrazní zpěváci této éry - vystoupí zde Pavol Hammel a jeho speciální československý Unplugged Band a Jaromír Löffler se skupinou Spirit of Flamingo. K rockerům se tentokrát přidá i písničkář Vladimír Merta s Janem Hrubým a doprovodnou kapelou. Festivalovou novinkou bude polská bluesová scéna pod taktovkou magazínu Twój Blues. Zde se představí například kapela bluesových legend OldBreakout, i mladší hudebníci, sólista Roman Puchowski, kapela Cheap Tobacco s pěveckou hvězdou Natalií Kwiatkowskou, či duo Pola Chobot & Adam Baran a trio Makar & Children of the Corn. Rock & Jazz Blues Café hudebníka a moderátora Petera Bonza Radványiho nabídne mezi jinými syrové blues maďarské dvojice Fekete Jenõ & Horváth Misi.
Na festivalu zazní i písně z nerealizovaného muzikálu Deža Ursinyho a Jána Štrassera Peter a Lucia v podání Talent Transport s Jakubem Ursinym a Dorotou Nvotovou. Z významných osobností 70. let uvede Valašský špalíček Luboše Pospíšila s kapelou 5P i v akustickém triu, první dámu slovenského folku Zuzanu Homolovou s kytarovým čarodějem Milošem Železňákem a dalších pětadvacet účinkujících.


http://valasskyspalicek.kzvalmez.cz/kapely/

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno