Titanic

Heavy metalová kapela z Brna, která vznikla na přelomu let 1984/1985. Původní
složení : Zdeněk Černý (kytara, zpěv), Miroslav Horňák (kytara, zpěv), J. Hradecký (basa, zpěv), Stanislav Fric (bicí, zpěv) V roce 1985 J. Hradeckého vystřídal Milan Hanák. V roce 1987 vydán první singl - "Vizáž", v r. 1988 následovaly další dva singly. V roce 1989 vyšlo první album Metal Celebration.
Poté následuje koncertní turné po Slovensku, Polsku a Bulharsku. Na tomto turné vzniká spolupráce s bulharským kytaristou Georgim Enchevem, který se stává kytaristou Titanicu namísto M.Horňáka a  vzniká další řadové cd Ábel.
 4.února 1991 v Ostravě Titanic hraje jako předkapela  Deep Purple.
V roce 1993 následuje další album, s jednoduchým názvem "3" Další cd "Rockové balady" vzniklo v době, kdy česká rocková scéna prožívá krizi, postihující bohužel všechny tehdejší kapely. V 1997 vydají ještě jedno album s názvem „Requiem", poté se Titanic se rozhodl na nějakou dobu přerušit svoji činnost.
Po  dlouhé odmlce se 25.7.2009 uskutečnil koncert Titanicu v sestavě : Milan Hanák ( baskytara, zpěv ), Stanislav Fric ( bicí ), Georgi Enchev ( kytara, zpěv ) - pro nečekaně velký zájem fanoušků kapela začala opět vystupovat, odehrála dva koncerty v pražském klubu Retro jako předkapela slovenské Tublatanky, které jsou beznadějně vyprodané. Následuje nabídka jarního turné společně s Arakainem, nazvané " Dvě legendy na jednom podiu", které bylo rovněž velmi úspěšné.

V létě 2011 Titanic opět obnovil původní sestavu, ve které ho můžete vidět nyní :

Zdeněk Černý - kytara, zpěv

Milan Hanák - Baskytara,zpěv

Georgiu "Džoro"  Enchev - kytara,zpěv

Stanislav Fric- bicí

 Novou posilou za bicími je Martin "Marthus" Škaroupka  ( Cradle of Filth,  Masterplan, Inner Fear, Symphonity )

Kapela pravidelně vystupuje na koncertech a festivalech po celé České republice a nyní vydává po dlouhé době další řadové cd nazvané Double Time.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×