Mateřská.com

Léňa s Bárou spolupracují od roku 2000 jako vokální duo. Účastnily se společně řady hudebních projektů a jejich talentu využili při studiové práci mnozí významní muzikanti (Chinaski, Janek Ledecký, Michal Prokop, Bow Wave, United Flavour, Hypnotix, Jan Burian aj.). Jejich stěžejním projektem je vokální skupina Yellow Sisters, kterou založily původně jako a cappella trio, když cestovaly po Evropě s programem pouličních představení.
 Po několika hudebních misích (Berlín, Madrid, Las Palmas - Gran Canaria, Řím, Amsterdam, Gambie) se propojily v roce 2005 s Antonií a Hawou a tím Yellow Sisters získaly nový rozměr. Vydaly tři alba, DVD a koncertovaly po celé Evropě. Jejich největším úspěchem bylo vystoupení pro zpěváka Bobbyho McFerrina, účast v cestopisném dokumentu Nová Evropa očima Michaela Palina a hodinový pořad na rádiu BBC v Londýně. Mateřská.com je nejnovějším projektem zpěvaček Léni a Báry. Jak již název napovídá, shrnuje jejich pocity a zkušenosti v roli matek a pomocí kontrastu a nadsázky reaguje na aktuální životní situace. Píseň Laktační psychóza zaznamenala velký ohlas a tím odstartovala realizaci celého alba.

Léňa Yellow (Lenka Jankovská) se narodila v Praze. Hudbě se věnuje již od dětství. Sólově zpívat začala v roce 1999. Hraje na příčnou flétnu, na piano, skládá písně a píše texty. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou (2003) a Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze (2009). Prošla řadou různých kapel a projektů: Babylon Station (2002 - CD Original Recordings), Fullharmoniq, Tomato 22 aj. V roce 2001 a 2002 spolupracovala s Daliborem Cidlinským a jeho DC Bandem (2001 - CD Broskve v Karamelu, 2002 - 1. místo v autorské soutěži Zlín talentu). Sólový repertoár z let 2000-2004 realizovala s vlastní kapelou Yellow Family. Cestovala po Evropě a Africe se street-performance programem a v roce 2004 absolvovala měsíční taneční stáž afrického tance v Gambii. Od roku 2005 sdílí svou životní cestu s Yellow Sisters. V současné době také pořádá hlasové semináře (Voicecamp).

Bára Vaculíková pochází z hudební rodiny, ale zpěvu se plně oddala až po dostudování žurnalistiky na FSV UK v Praze. Začínala v roce 1998 jako vokalistka afro-hip-hopové kapely Forbidden Fruit. Později vytvořila základ původního repertoáru skupiny Funky Feast. Působila krátce v řadě hudebních seskupení jako Gang-ala-Basta, Levelrise, Létající koberec a dalších. Po ročním pobytu v Austrálii realizovala některé vlastní písně se soul-jazzovým projektem Yellow Family, kde se také podílela na vokálních aranžích a poznala po boku zpěvaček Léni a Markéty Foukalové sílu ženského mnohohlasu. Zpívala s Léňou Yellow v mnoha evropských metropolích se street-performance programem a tančit se učila v západoafrické Guinei. Vede hlasové dílny, spolupracuje na bázi improvizace s řadou Djů, ale především je srdcem i duší žlutou sestrou.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×