Nylon Jail

Nylon Jail založil Roman Vičík (ex Beeline, Narcotic Fields) po nuceném návratu z Kuby se zpěvákem Jiřinem Jirákem (ex Two men) v Olomouci na podzim 2011. Základní myšlenka na čistě elektronický projekt se postupně rozvinula směrem k rocku a country. První koncert se uskutečnil v květnu 2012 v olomouckém Jazz Tibet Clubu. Brzy na to přichází spolupráce s filmařskou dvojicí David Mencl – Ondřej Hruška a vytvoření 3D projekcí, které měly premiéru v září 2012. Následuje tour Devil Is a Cowboy po kinech a klubech. Na jaře roku 2013 prochází kapela obměnou, housle a mandolínu střídá elektrická kytara, dochází k výměně na postu bubeníka. Celkové vyznění se tak posouvá do tvrdších poloh. V nové sestavě objíždí v létě roku 2013 menší i větší festivaly a nahrává debutové album My Heart Soars Like a Hawk ve studiu JáMor v produkci Ondřeje Ježka.


Prezentace Nylon Jail na pódiu i mimo něj je založena na komplexním vnímání hudební kapely jako estetické síly, která působí na publikum. To zahrnuje jak styl oblékání jednotlivých členů, pódiové projekce, svícení, úzkou spolupráci s fotografy, grafickými designéry a filmaři.


V textech se odráží zejména životní zkušenost kytaristy Romana Vičíka. Vzpomínky na život na Kubě, jeho bezstarostnost a živočišnost, vzpomínky na velkou lásku, kterou ukončil zásah totalitní moci. Druhým odstínem je putování krajinou i nočním městem jako obraz životních peripetií, mezi které patří i Romanova zkušenost osobního asistenta autistického chlapce, rovněž ukončená zásahem vyšší moci.

 

Nylon Jail:

Jiřin Jirák – zpěv,
Roman Vičík – akustická kytara, banjo, zpěv,
Michaela Štaffová – baskytara, zpěv,
Václav Hruška – elektrická kytara,
David Janků – bicí

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×