Eman E.T.

Eman E.T.

1983-1985
Jméno Eman E.T. bylo poprvé v souvislosti s hudbou použito v r. 1983 při domácím pořizování vlastních nahrávek. V roce 1984 se Eman rozhodl natočit vlastní sólové demo, s názvem Každá pes!. Během natáčení získal ke spolupráci na řadu kamarádů i muzikantů z tehdy již oficiálně vystupujících skupin. Na albu se tak sešli muzikanti z kapel Dybbuk (Eva Trnková), Máma Bubo (Jiří Charypar), Hudba Praha (Tomáš Volák a Vláďa Zatloukal), Precedens (Bára Basiková) a Původní Bureš (Jarka Moučková, Petr Hernych a Mirek Fumas Palme).

1986-1990
Vznikají další nahrávky, ale nic uceleného. Eman pilně bubnuje s Hudbou Praha, Milými Tvářemi a jednu sezónu též s Honzou Burianem. Pro Hudbu Praha složil zatu dobu 2 písničky, pro Milé tváře dokonce 6.

1991-1993
Ze samé radosti nad pádem bolševického režimu a s pocitem, že teď už si konečně může každý dělat co chce vzniká kolekce písní s texty zabývajícími se pornografií a drogami. 40 minut hudby a šílených textů dostává název Forte No. 2. Eman začíná vystupovat jako One man show. Přes zahraniční úspěchy (vystoupení v berlínském squotu Tacheles a v klubu ve francouzském Nancy) se necítí sám na jevišti dobře a odchází do restaurace Na Klamovce, kde oslovuje bývalé členy skupiny OPN Jirku Michálka, Jirku Jelínka a svého spoluhráče ze skupiny Hudba Praha Karla Malíka. Spolu s manželkou Kateřinou vzniká Eman E.T. & Homo Band. Kapela vydržela rok a odehrála zhruba 10 koncertů.

1994-1996
Hudba Praha si užívá vrchol slávy, hraje až 20x do měsíce. Eman E.T. je opět u ledu

1997-1999
V roce 1996 ukončila Hudba Praha zběsilé koncertování a oficiálně se rozpadla. Tedy aspoň na chvíli. Eman opět odchází na Klamovku, zda tam nesedí nějací volní hudebníci. Potkává se s Mejlou Hlavsou a uzavírá směnný obchod. Eman bubnuje ve Fiction a později v Šílenství. Mejla hraje v Emanovi na basu. Další muzikanti v kapele jsou Tomáš Vychytil a Jarda Fensterer (kytary), Ivan Procházka (klávesy, ex OPN), Kateřina (zpěv). Eman poprvé sedí za bicími ve své kapele.

1999 - 2008
Zběsilá jízda za bicími s Hudbou Praha (1999-2000) a The Plastic People of the Universe. Eman E.T. je u ledu až do podzimu 2007, kdy dostává od Vladimíra Lábuse Drápala nabídku k vydání CD a vystoupení ku příležitosti křtu desky. Vzniká komorní, tříčlenná sestava. Baskytaru obsluhuje Iva Majerová a kytaru Saša Vitanov. Eman se vrací ke strojům. 15.4.2008 v klubu Vagón v Praze obnovuje kapela svoji činnost.

2009
Na konci srpna 2009 odchází Ludvík Kandl od The Plastic People of the Universe. Eman E.T. Koncertuje zhruba jednou měsíčně. Začínají vznikat zbrusu nové věci: Hamás, Fatáh, Moskalyky a instrumentálka Dlaždič Houska se v Úterý opil.

2010
Eman pilně skládá. Dalšími novinkami jsou H1N1, El Condorce a Metrosexuál. Kapela hraje na oblíbených undergroundových štacích jako na mlejně u Skaláka, v Šonově u Pitaše, Křižákovi (Špinavý nádobí) k narozenám. Připravují se další nové písničky, materiál pro budoucí nové CD. To by chtěla kapela stihnout natočit do února příštího roku.
 
Aktuální složení:
Ludvík Kandl - klávesy, bicí pad, stroje, zpěv,
Saša Vitanov - kytara, zpěv,
Iva Majerová - baskytara, foukací harmonika, zpěv,

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×