Biorchestr

Frontman Aleš Pilgr, kterého můžete znát ze skupin Květy a Ty Syčáci je zároveň bubeníkem, kytaristou a hráčem na foukací harmoniku. Tyto své dovednosti spojil a využil jich při doprovázení vlastních autorských písní. První ukázky z repertoáru tělesa si mohli fanoušci poslechnout už v roce 2005, to však ještě v rámci sólové dráhy Aleše Pilgra. Po natočení sólové desky „Nos na stůl“, v roce 2009, se k němu připojila Jana Koukalová, která dokáže svým jemným hlasem vytvářet protipól Alešově expresivitě.  Vzápětí také přišlo na řadu jejich první společné CD s poetickým názvem Papučka.
Po jejich prvním společném hudebním dítěti „Papučka“ se propojily i jejich dráhy životní a v současné době můžeme hovořit o duu manželském.  V jejich textech naleznete svébytný humor i působivou lyriku a vše je zabaleno do hravého obalu s originální stuhou. Žánrově se jejich hudba dá zařadit na pomezí folkové a elektronické hudby. Při své živé produkci se nebojí používat ani netradičních hudebních nástrojů, například různých dětských hraček nebo kuchyňské minutky.
Tato hudba je sice primárně určena všem milovníkům průkopnických hudebních cest, ale užít si ji může i naprosto obyčejný fanoušek mající v oblibě jednoduše pěknou muziku.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×