DoMa Ensemble

DoMa Ensemble Jedinečné spojení hlasu, violoncella a saxofonů a zároveň dvou muzikantských osobností s velkou zkušeností na poli vážné, experimentální, jazzové a improvizované hudby. Tímto vzniká pestrá koláž hudby bez hranic.

MARCEL BÁRTA
narozen v roce 1974 v Mariánských Lázních. Po studiu klasické hudby na konzervatoři v Plzni, obor klarinet, dostal první jazzové angažmá jako altsaxofonista v kontrabandu Milana Svobody, se kterým provázel řadu známých jazzových hudebníků jako je James Moody (USA), Tony Lakatos (Hungary), Victor Mendoza (USA), Zbigniew Namysłowski (PL). Ve stejném období účinkoval v kapele Radka Krampla Vibe Fantasy, Gustav Brom Big Band, založil vlastní formaci Muff a stal se stálým členem Zuzana Dumková Band. Dále spolupracoval: Andrea Keller (Australia), Rich Perry (USA), Ingrid Jensen (Canada), Demian Cabaud (Argentina), Neil Ochoa (Venezuela), Michal Tokaj, Lukasz Zyta, David Dorůžka. V roce 1995 získal stipendium na Berklee College of music. Marcel Bárta hrál a nahrával mimo jiné s Orchestrem Gustava Broma, s Kontrabandem Milana Svobody či se zpěvačkou Zuzanou Dumkovou, Vladimírem Václavkem, Gumbo, Lanugo, Baterky, Toxique, Triny, Divadlo Vizita, David Dorůžka, Tara Fuki, Karel Růžička, Jaromír Honzák… Podílel se na scénické hudbě k divadelní performanci NUDE ANTS – André Jolles a Irina Andreeva (Teatr Novogo Fronta). V roce 2005 se zúčastnil s kapelou Open Sextet (Beata a Patrik Hlavenkovi) soutěže prestižního jazzového festivalu v Montreaux kde získali první cenu. V současné době je členem kapel: NUO (CD: NUO - Arta 2004, DIXIE AND THE GANG – Amplion 2007), Zuzana Dumková Band (BALANCE – Ampilon 2007), Petr Zelenka Quartet, Face Of The Bass, Tomáš Hobzek Quartet, Vertigo Quintet (VERTIGO QUINTET – Amplion 2005, LIVE U STARÉ PANÍ – Ampilon 2006, VERTIGO QUINTET & DOROTA BAROVÁ - Animal Music 2008), MUFF a DoMa Ensemble v duu s violoncellistkou a zpěvačkou Dorotou Barovou.

 

DOROTA BAROVÁ
(roz. Blahutová), violoncellistka a zpěvačka, narozena 22. 8. 1975, Třinec. Kariéru zpívající violoncellistky započala krátce po absolvovaní ostravské konzervatoře (obor hra na violoncello, 1989–95). Dva roky působila v hudebním seskupení kytaristy Tomáše Maňase Lippany, komponovala a sama interpretovala hudbu k Francouzskému divadlu FF MU v Brně (1996–98). V letech 2000–02 hrála v kapele Jiřího Hradila Chorchestr (funky-beat-jazz), s kterou také participovala na vydání CD Arabigbit (Indies Records 2002). Od roku 2002 - 2006 hrála s kapelou Jiřího Starého Asyl Akt (electro-acoustic-trip). V letech 2004 – 2007 byla hudebním dramaturgem jazzové kavárnyPodobrazy. V současné době paralelně s Tara Fuki vystupuje s kapelami Vertigo Quintet, Baterky, Tellemarkk, Kuzmich Orchestra (s kytaristou Josefem Ostřanským) a s DoMa Ensemble (se saxofonistou Marcelem Bártou). Spolupracuje s brněnským divadlem Neslyším v představeních režisérky Zoji Mikotové. Za hudbu k divadelnímu představení Dům Hluchého (Dorota Barová a Zdeněk Kluka) byla oceněna třetí cenou Thalie v divadelní sezoně 2003. V roce 2006 zkomponovala a natočila hudbu k filmu « Marta » režisérky Marty Novákové
DISCOGRAFIE :
TARA FUKI: “Piosenki do snu” - Indies Records 2001,
CHORCHESTR: “Arabigbit” - Indies Records 2003,
TARA FUKI : “ Kapka” - Indies Records 2003,
ASYL AKT: “Houpačka” - Kapka Records 2004,
TARA FUKI: „Auris“ - Indies Scope Records 2007,
VERTIGO QUINTET: „Vertigo Quintet & Dorota Barová“ - Animal Music 2008.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×