Domažlická dudácká muzika

Domažlická dudácká muzika patří již více než 15 let k předním souborům prezentující chodskou dudáckou hudbu v různých stupních úpravy.

Většina jejích členů jsou profesionální hudebníci, kteří hudbu vystudovali na konzervatořích a vysokých hudebních školách, v současné době působí jako pedagogové a výkonní umělci. Zpěváci Domažlické dudácké muziky se stali v roce 2007 Laureáty festivalu ve Strážnici za vyjímečnou interpretaci chodské lidové písně.

Za dobu své existence navštívila DDM více než polovinu evropských zemí včetně Ruska a Pobaltí a absolvovala úspěšná mimoevropská turné po USA a Japonsku.

Dlouhodobou snahou Domažlické dudácké muziky je interpretace původní lidové hudby z oblasti Chodska. Jako prameny, z nichž kapela při tvorbě čerpá, i jako inspirace pro úpravy písní obvykle slouží různé zpěvníky a sborníky sebrané písmáky v průběhu 19. stol., především pak zpěvníky J. Jindřicha.

Repertoár Domažlické dudácké muziky obsahuje skladby ze všech oblastí života tehdejšího chodského lidu - písně milostné, darebné, hospodské, robotní, nechybí ani humorná vyprávění ze života Chodů, takzvané „poudačky“. Zpestřením jsou pak instrumentální skladby se sólovou hrou na různé, téměř zapomenuté lidové nástroje.

Členové:
Josef Kuneš – umělecký vedoucí, dudy, zpěv
Kamil Jindřich – zastoupení souboru, zpěv, dudy, vozembouch a jiné lidové nástroje
Martina Pincová – zpěv
Josef Stočes – Es klarinet
Tomáš Kůgel – B klarinet (alternace Jaroslav Gabriel)
Josef Petržík – housle, zpěv
Jan Faschingbauer – kontrabas, zpěv

Diskografie:
Ha, ty svatyj Vavřenečku – profilové CD (AINA 2001)
Domažlická dudácká muzika plays Polka (UfoPictures 2007)
Radúza: O Mourince a Lojzíkovi (Indies Records 2008)

DVD: Call of Dudy (UfoPictures 2005)

 

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×