Plum Jam

PLUM JAM  -  story
Je adventní večer roku 2005. Na minipódiu v hospodě U vystřelenýho oka hraje Onkel Fester. Celý lokál vyřvává spolu s frontmanem kapely - Petrem Moravcem - refrén písně Born To Be Wild. Typický hospodský bigbít. Talentovaný slovenský kytarista Vlado Soško sedí v lokále a Petrova nabídka založit blues band mu přijde vhod. Osloví kontrabasistku Olgu Kuthanovou a bubeníka Mariana Petrželu a 5. 1. 2006 vzniká Plum Jam.„...Česko-Slovenská kapela Plum Jam Blues Band hrající bluesovou klasiku, ale i vlastní písničky v komorním provedení se objevuje na klubové scéně od roku 2006. Vynikající zpěv Petra Moravce s osobitým zvukem jeho akordeonu dodává tomuto blues příjemnou atmosféru s nádechem francouzského šansonu...“, psalo se na stránkách pražského klubu Blues Sklep. Tam taky začíná nová kapela pravidelně vystupovat.V polovině roku 2006 Olgu nahrazuje baskytarista Vladimír Micenko. V roce 2007 vychází první CD kapely s názvem Ordinary Day. Obsahuje 10 coververzí známých bluesových standardů v originálních aranžích.
O letních prázdninách roku 2007 vystupuje Plum Jam na mezinárodním festivalu Blues na Kyselce.
Od září téhož roku už v kapele působí bubeník Adrian Ševeček. Nová sestava pravidelně koncertuje po českých klubech a na festivalech.
Začátkem roku 2009 kapela natáčí živý koncert v legendárním brněnském jazzovém baru U kouřícího králíka a dál pracuje na tvorbě nového repertoáru. Na místo baskytaristy přichází Vladův spoluhráč z různých latinsko-amerických sestav, mexičan Luis Franco Reyes.
Kapela pravidelně vystupuje na žánrově pestrých letních festivalech Hradologie, kde účinkuje ve společnosti takových veličin, jako jsou Buty, Peter Lipa, Ivan Hlas a mnoho dalších.
V roce 2010 Plum Jam natáčí autorské album Moji známí. Na albu jsou použity hlavně texty Jiřího Dědečka a Jiřího Žáčka. Autorem veškeré hudby a zbývajících textů je Petr Moravec. Role producenta se ujímá Vít Sázavský (Nerez, Neřež), který má zásadní vliv na výsledný tvar alba.
Na CD Moji známí se jako hosté podílejí spřízněné duše kapely: Ladislav Bartoš (baskytara), Míra Barabáš (trubka), Marek Prokop (saxofon), Jiří Schmidt (klávesy), Fanča Moravcová (vokály) a Raven (klavír).
Těsně před dokončením desky opouští kapelu její spoluzakladatel Vlado Soško. Na místě kytaristy jej nahrazuje Ondra Ekrt, bývalý kytarista Onkel Fester. Kruh se uzavírá.

 

Petr Moravec
Zakládající a s přehledem nestarší člen kapely. Zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku a akordeon. Bývalý frontman legendárních hospodských kapel Holmes Šolmes bezva hrajou a Onkel Fester. Dlouholetý člen Divadla Aha!, které dnes působí v pražském Gongu. Autor hudby k více než desítce divadelních představení, z nichž některá se hrají dodnes.

Ondřej Ekrt
Kultivovaný kytarista, který prošel mnoha žánrově pestrými hudebními formacemi, jako jsou JazzLight, akustické kytarové duo zaměřené na flamenco, jazz a blues, Silent Way, Pavel Rohlena blues band, Central Park, Onkel Fester, Oliheň Heliodora Píky, Lucky Jam, Wavemen. Posledním Ondrovým souběžným projektem je rock-popová kapela Happy Sapiens.  Kromě toho spolupracoval s přední českou jazzovou zpěvačkou Zuzanou Dumkovou. Příležitostně hraje v pestrých jazzových a popových formacích.

Luis Franco Reyes
Rodák z Mexico City začal hrát na kontrabas a baskytaru až v 19 letech. Studoval na dvou hudebních školách: Escuela Libre de Música a Yamaha Music School, byl účastníkem hudebních seminářů Tony Brava, Agustina Bernala a Poncho Figueroa. Do České republiky se přestěhoval v roce 2003 se svou původní kapelou Pablo's Majic Karpet. Čile se účastní různých hudebních projektů, jako např. nahrávání pro Cherry Hill - For the love of the Art a Yellow Sisters - Tubab Woman. Kromě toho spolupracuje s Mr. Loco, Los Chilakillerz a Santy y su Marabú.

Adrian Ševeček
Nejmladší člen kapely. Novojičínský synek, jemuž hudbymilovná rodina a vítězství nad vlastní pubertou překazily dráhu profesionálního basketbalisty. Vyučený truhlář a pozdní absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka už jako student hraje s mnoha školními kapelami a setkává se s prvními profesionálními muzikanty, jako jsou kytarista Slávek Janda z Abraxas a saxofonista Jirka Hála. Také spolupracuje s alternativním uskupením Maraca, free punk-jazzovou formací Tajná chuť, hopsavým ska v podání Gojko Mitič klan, šansoniérem Honzou Roušarem, big bandem Václava Kozla, K-bandem Jana Kučery, kapelou činohry Národního divadla v Praze, mezinárodním alternativním divadelním souborem Farma v jeskyni a pop-rockovou partou Fate Magazine.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×