Jananas

Jananas tvoří zpěvačka Jana Infeldová, kytarista Jan Vávra a baskytarista Jaromír Fulnek. Poprvé na sebe upozornili na největším českém folkovém festivalu Zahrada, kde v roce 2009 získala prestižní ocenění. Ve stejném roce se dostala i do finálové desítky soutěže RGM Live Space, které se zúčastnilo přes 400 skupin. Skladba Zapatama byla v roce 2008 vyhlášena jako nejlepší píseň v soutěžní hitparádě Inkubátor na serveru i-legalne.cz.


Jana Infeldová  - frontmanka - vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU. Hostovala v pražském divadle ABC, později také ve Viole. Herecky na sebe upozornila rolí drzé Markéty v seriálu Rodinná pouta na TV Prima. Jako moderátorka stála u zrodu stanice Českého rozhlasu Leonardo, kde připravovala a moderovala vysílání zaměřené na vědu a techniku. Moderovala velmi úspěšný projekt České televize a Českého rozhlasu Odhalení, který získal prestižní ocenění BBC za nejlepší přírodovědný snímek na přehlídce v Bristolu. Je úspěšnou textařkou.

Jan Vávra
– kytarista – je profesí produkční a příležitostně také publicista, spolupracuje na projektech věnujících se nekomerční kultuře, od roku 2005 je promotérem koncertů nezávislé hudby. V poslední době se věnuje kulturní politice a podpoře kultury, koordinuje nezávislou iniciativu Za Česko kulturní. Folkem relaxuje.


Jaromír Fulnek – baskytarista - vystudoval obor diplomacie na VŠE v Praze. Pracuje jako obchodní ředitel IT firmy, která vyvíjí nové aplikace pro mobilní telefony. Pochází z Krnova, kde dodnes vede místní bigband. Za tyto aktivity se stal v roce 2008 „kulturní osobností roku města Krnova“. Dodnes se nepodařilo zjistit, kolik hudebních nástrojů tento talentovaný multiinstrumentalista ovládá.  

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×