Hi-Fi

Kapelu Hi-fi založil v roce 2002 hudební skladatel Petr Wajsar. V současném obsazení hraje od roku 2006.
Hi-fi se zaměřuje na elektronickou taneční hudbu a jazz. Stylové rozpětí tanečních rytmů však sahá od hip-hopu přes reggae až po techno a drum´n´bass. Originální české a anglické texty v sobě často zahrnují slovní hříčky, rytmickou mluvu a beatbox. Kromě živých nástrojů využívá skupina i elektroniky a bicích smyček. Většinu repertoáru tvoří autorské písně, podle typu akce a prostoru jsou však do programu zařazovány i jazzové standardy v tanečních a jiných úpravách. Během své existence kapela vystoupila mj. na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People, Trutnov open air, Vinyl Cup a v klubech Cross, Malostranská beseda, brněnská Stará pekárna či ostravský Templ. Písničky Hi-Fi se též objevily v playlistu Radia 1.
 

Hi-Fi:petr wajsar
hudba, texty, baskytara, zpěv, elektronika
Aranžérsky a skladatelsky spolupracuje s mnoha českými orchestry a umělci. Jeho skladba „emitgaR“ reprezentovala Český rozhlas na Mezinárodní tribuně skladatelů 2002. Pro Městské divadlo v Plzni napsal celovečerní balet Maryša. Jeho skladba „Drum'n'Berg“ získala cenu posluchačů v kompoziční soutěži Nuberg 2007, Filharmonie Hradec Králové ji s úspěchem uvedla v cyklu "Klasika jinak" a také se umístila v semifinále soutěže ISC 2008. Wajsar je držitelem ceny OSA v kategorii „Nejhranější mladý skladatel vážné hudby za rok 2008“. Muzikál Pornohvězdy, který napsal s autorsko-režisérskou dvojicí Petr Kolečko - Tomáš Svoboda, se s úspěchem uvádí v Praze a také v ostravském Divadle Petra Bezruče. Hudba k tomuto muzikálu byla nominována na cenu Alfréda Radoka za rok 2009. Kromě autorské kapely Hi-FI je také vedoucím souboru EWaVe, který je kombinací smyčcového kvarteta Epoque quartet, nadzemského hlasu Gabriely Vermelho a Wajsarových osobitě ulítlých skladeb. Se sbormistrem Lukášem Prchalem a polyesterem českého showbussinesu Ester Kočičkovou založil obří těleso Mandelbrotovy kostičky, které je kombinaci velkého smíšeného sboru a rockové kapely. Více na www.wajsar.com


jan šimůnek
elektrické housle
Je členem Originálního pražského synkopického orchestru, Agon Orchestra a Orchestru Národního divadla v Praze. Zároveň se věnuje i modernímu jazzu a aranžování.

    
miroslav lacko
klávesy
Od roku 2002 je členem Melody Makers Ondřeje Havelky a kromě toho se angažuje v dalších projektech jako hráč na syntezátor a jiné klávesové nástroje.

david růžička
bicí nástroje
Je vyhledávaným hráčem na bicí nástroje v řadě předních českých orchestrů, jako hráč na bicí soupravu působí v řadě rockových kapel.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×