Cat and dogs

Kapela Cat and Dogs se na pódiích vyskytuje  od konce roku 2005.
Tehdy si  k sobě zakladatelka skupiny Jana Šrámková Junová  přizvala violoncellistu Michala Tučka a kytaristu Tomáše Nováka. Netrvalo dlouho a obsazení se trochu pozměnilo.
Akustický projev si Cat and Dogs podrželi i nadále, nyní se však vedle zpěvačky Jany začal vyskytovat kytarista Martin Kroupa a baskytarista Tomáš Kedzior.  
Společně tak hráli klidnější, ale dynamické autorské písně, které jsou zahaleny jistou dávkou nostalgie. Své písně skládá Jana sama za pomoci kytaristy Martina Kroupy,  se kterým tak vytváří autorskou dvojici. Po české republice koncertují do roku 2009. Během tohoto působení vznikl demo snímek, který obsahuje 5 písní,  LIVE  audio nahrávka z živého koncertu v rádiu PROGLAS a záznam z koncertu na staré pekárně do pořadu na moll.
Koncem roku 2009 se Cat and Dogs rozhodnou svůj nastřádaný materiál zvěčnit.  Pustí se tak do natočení jejich prvního cd, který nese název intimně. Tímto počinem se kapela rozhodla trochu zaexperimentovat, a k tomuto natáčení si přizvala hned několik hostů. Tímto kapelu opouští baskytarista Tomáš Kedzior , kterého na cd střídá Stanislav Kopřiva.
S příchodem tohoto cd kapela přináší i celkový nový projev, který ale stále neubírá na decentnosti a intimnosti, která je pro Cat and Dogs tak typická. Hned v úvodu cd zazní píseň VŮNĚ, při které se představí všichni hosté, kteří se na natáčení podíleli. Mezi nimi jsou Pavel bříza – bicí, Stanley Kopřiva – baskytara, Martin Kroupa – kytary, svou decentní hru na klavír představí Mirek Veselý, a na osvěžení  hrou na trubku se představí Honza Přibil. Akustickou basovou kytaru do jedné z písní zahrál Tomáš Kedzior  a u dvou  písní zazní také jistý „feeling“ akustické kytary Jaromíra Vitekera.  
Nahrávání bicích a baskytary má na svědomí Jiří TOPOL Novotný, zbytek dotočil Roman Jež ve studiu AUDIOLINE, který se postaral také o finální mix.
V tomto složení se kapela chystá fungovat i nadále a společně také chystají nové písně.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×