Nesselsdorf

Kopřivnická kapela Nesselsdorf je čtveřice podivínských týpků, kteří kombinují ulítlou elektroniku s tvrdším alternativně pojatým rockem. 

Skupina původně vznikla jako duo, když samplery a computery okouzlený Petr Sasín (Saska) počátkem roku 1997 začal spolupracovat se zpěvákem Petrem Chechelským a navázal tak na tvorbu předešlého projektu CyberApple (jedna skladba vyšla na výběru Jungle Is Massive). Na podzim téhož roku po společném houbovém tripu přibyl do Nesselsdorf kytarista Ondřej Zapletal, jehož se Saskou pojila vzájemná hudební spolupráce již od osmaosmdesátého roku. V té době na naší scéně zcela ojedinělý soubor začal poměrně úspěšně koncertovat, objížděl kluby nejen po republice, ale také na Slovensku, kde na posluchače působil jako ´nevídané a neslýchané zjevení´. 

Kapela také vystupovala s předními českými Dj´s a předskakovala britské legendě Loop Guru. Na jaře v roce 2000 účinkovali Nesselsdorf v přímém přenosu televizního pořadu Paskvil, kde zahráli 3 skladby. Po jisté době ovšem došlo k rozkolu mezi pomotérem a kapelou, následkem čehož bylo utlumení koncertní činnosti. Naštěstí se na ni ale nezapomnělo a Sasku oslovil mladý nadějný režisér Karel Zpěváček, který nabídl spolupráci na hudbě k filmu Brak. V tomto snímku nakonec zní skladba You´re too striking ze třetího cd dema. V plánu byl i videoklip, k jehož natáčení sice došlo, jenže výsledek nebyl použitelný.

Kytarista Ondra pak odjel na pár let do Irska a z kapely bylo opět duo. Z toho důvodu byl osloven novojičínský kytarista Pavel Valerian Pohořelský, lídr bývalé noisové formace Valerian´s Future, který nabídku nadšeně přijal. Když se Ondra vrátil, Nesselsdorf začal hrát ve čtyřech a značně ve svém projevu přitvrdil. „Mám pocit, že v současné době jsme zatím asi v nejlepší formě,“ vyjádřil se šéf skupiny Saska a reakce posluchačů mu dávají za pravdu. 

Novou tvář kapely můžete zachytit na sampleru Autumn Harvest, na němž je skladba Kongo v novém aranžmá, což jen potvrzuje neustálý vývoj skladeb. „Nebaví nás pořád hrát všechno stejně, změna je život,“ jak říká Ondra. V letošní roce se chystají Nesselsdorf vydat první oficiální album u domácího kopřivnického labelu PiperRecords.

 

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×