Bílá nemoc

První základní kameny pražské rockové kapely Bílá nemoc položili v roce 1990 bývalí členové úspěšné folkové skupiny Bonsai – Tomáš Poláček a Zdeněk Hříbal, přičemž díky jejich lékařské profesi kapela dostala své jméno.

Za celou dobu činnosti si kapela vybudovala pevné místo na folkrockové scéně a to především na svých pravidelných koncertech v pražské Malostranské besedě. Legendou se staly i každoroční improvizační Večírky tříkrálové, na kterých kapela přivítala jako hosty mnoho skvělých muzikantů i hereckých osobností. Kapela v minulosti prošla několika personálními změnami, ale do jejího života nejvíce zasáhly dvě tragické události – předčasné úmrtí dvorního textaře Františka Stralczynského (1998) a násilná smrt Tomáše Poláčka (2000).

V současnosti Bílá nemoc vystupuje v následujícím složení: Zdeněk Hříbal, zpěv, perkuse, Ivan Němec, basová kytara, zpěv, Jiří Tvrdík, el.kytara, Milan Martínek, akust. kytara, el.kytara, zpěv, Petr krejčí, bicí, Vladimír „Boryš“ Secký, saxofon.

Do dnešní doby má Bílá nemoc na svém kontě 5 vydaných CD – Hodiny v nás (1992), Lahvový a stesk (1996), Zloději obálek (1999), Malostranská beseda live (2001), Stíny a Stouni (2004).


ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno