Zora Jandová

ZORA  JANDOVÁ
Vystudovala herectví na DAMU a zpěv u profesorky Halamové, sedm let hrála v Národním divadle. V roce 1987 vytvořila se Zd. Mertou představení “Premiéra”, kde uplatnila svůj široký herecký i pěvecký  rejstřík. V letech 1992, 1994 a 2000 společně uskutečnili turné po USA  s programy “Songs from Prague” a “Because...(the world is round)”. 
            V posledních letech se věnuje obzvláště hudebnímu divadlu - jejími posledními rolemi jsou Velká matka v muzikálové opeře “Babylon” a Ráchel v muzikálu “Svět andělů” autorů Zd. Merty a St. Moši.  Je autorkou dětského projektu „Ryba z Havaje“ mnoha písní a televizních scénářů.
            Patří mezi propagátory čínského bojového umění Tai–či, několikrát se zúčastnila MS v tomto sportu.
            V září 2006 nastudovala v Lyře Pragensis monodrama Frida o kontroverzní malířce Fridě Kahlo.  Ve stejné době měl v galerii U Anděla vernisáž cyklus jejích obrazů Zodiak.
ZDENEK  MERTA
            Patří k respektovaným skladatelům a producentům hudebního divadla. Vystudoval varhany a dirigování na Státní konzervatoři v Praze a skladbu na HAMU. Napsal několik desítek filmových a televizních partitur, mnoho písní, dva balety (Casanova v Laterně Magice), několik komorních i symfonických skladeb a šest muzikálů, které má na repertoáru Městské divadlo Brno. Státní opera Praha uvedla jeho operu „La Roulette“.
Patří mezi výrazně všestranné hudebníky – mezi jeho poslední aktivity patří autorská i producentská spolupráce se Z. Jandovou na projektu písniček pro děti, stejně jako autorství symfonického obrazu „The Last Century (Ze starého světa)“ nebo skladby „Koncert pro elektrickou kytaru a orchestr“.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×