Vít Sázavský

Vít Sázavský se narodil v roce 1958 v Praze. Hraje na akustickou kytaru, violu, basovou kytaru, perkuse a zpívá. Je absolventem MFF Karlovy univerzity a Státní konzervatoře Praha – obor populární zpěv.

Od roku 1979 vystupuje se Zdeňkem Vřešťálem, nejprve v duu Vřešťál & Sázavský a od roku 1981 ve skupině Nerez – společně se Zuzanou Navarovou a Vladimírem Vytiskou. Po rozpadu Nerez v roce 1994 zakládá společně se Zdeňkem Vřešťálem doprovodnou skupinu Jaromíra Nohavici Kapela (1996), ze které vznikla v roce 1998 skupina Neřež. Členem této hudební formace je dodnes. V roce 2019 zakládá společně s Luciou Šoralovou a Zdeňkem Vřešťálem skupinu NEREZ & LUCIA. V roce 2020 zakládá společně se Zdeňkem Vřešťálem a Robertem Fischmannem skupinu Neřež Trio.

Vedle vlastní aktivní kariéry muzikanta a zpěváka spolupracoval též jako aranžér a producent s Věrou Bílou, Janem Budařem, Jaromírem Nohavicou, Marií Rottrovou a dalšími. Spolupodílel se na vzniku řady hudebních alb, například i originálních kompilací původních písní mnoha autorů a interpretů na albech pro děti (Sloni v porcelánu, Havěť všelijaká 1 a Havěť všelijaká 2). Příležitostně spolupracuje s českými divadly při tvorbě hudební složky představení.

Na Státní konzervatoři Praha (obor populární zpěv) učil několik let interpretaci.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×