Michael´s Uncle

Kapela vznikla v r. 1987 ve složení ( Amrit Sen – zpěv , Petr Stanko – kytara ,  zpěv , Jarda Stuchlý – bicí a Ivan Klein – basa , Karel Jančák – kytara ) .  V tomto složení natočila svůj první živý koncert vydaný ovšem až v 90 letech .  Po odchodu kytaristy Jančáka a baskytaristy Kleina  začali v kapele účinkovat Petr Hošek ( baskytara ) a Jan Johny Jukl ( kytara ) v tomto složení vznikla i první „studiová nahrávka“ později vydaná pod názvem „ Svině „ .  Nahrávka byla pořízena živě smíchaná na mixážním pultu a nahraná na páskový magnetefon .


   Po revoluci v r. 1990 vydává kapela konečně své první regulérní album „The End of Dark Psychedelia“ . Při natáčení pomáhal např. i David Koller  a na basu hraje opět Ivan Klein a kapela hraje v kvartetu bez Johnyho Jukla. V té době skupina hodně koncertuje a to i v zahraničí a objede skoro celou západní Evropu . Bohužel se projevují problémy s drogami a skupina se rozpadá .  Někdy kolem roku 1992 se opět dává dohromady , tentokrát ovšem jen jako trio , kdy zpěv přebírá kytarista Petr Stanko a bubeník Jarda Stuchlý. Po asi ročním hraní přichází nabídka na natočení desky od brněnských Indies a na podzim r. 1993 nahrávají v Ostravském studiu Citrón své asi zatím nejlepší album „Ale my stále hledáme štěstí , ale nikdo z nás ještě není mrtev“.  Jako zvukař se zde objevuje angličan Alex Limburg.


Poté co se písně z alba umisťují na předním místě nezávislých hitparád a kapela ještě koncertuje dochází opět k rozpadu a skupina neexistuje dalších deset let .


K obnovení činnosti dojde až v roce 2004 nejprve opět ve triu , ale postupně přichází i zpěvák Amrit Sen a v tomto složení přichází na řadu i další CD , tentokrát záznam z vystoupení k příležitosti 20 let v pražském klubu Futurum .  V roce 2010 vyšlo řadové album Return of Dark Psychedelia.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×