Disneyband

Věra SOUKUPOVÁ- zpěv, rytmika
Narodila se 7. května 1980 v Liberci. Zde vystudovala základní školu a později Obchodní akademii. V současné době studuje na Univerzitě Hradec Králové.
Hudbě, a konkrétně zpěvu se začala věnovat v sedmi letech, a to ve věhlasném libereckém dětském pěveckém sboru "Severáček". Naučila se zde s hlasem pracovat, obletěla svět a sbor opustila až jako plnoletá.
V patnácti letech se, po vzoru své sestry, začala učit hrát na kytaru v Nové hudební škole ve Vratislavicích a o rok později obě své hudební dovednosti spojila v dívčí folkové kapele "Nesuš". Ta vydržela 2 roky. V květnu 2000 se po roce a půl přemlouvání spojila s Martinem Kadlecem ve folkovém duetu "Disneyband".

Martin KADLEC - zpěv, kytara.
Narodil se 12. září 1977 v Liberci. Zde vystudoval základní školu a později Střední uměleckou školu - obor herectví. S hrou na kytaru začal, po vzoru svého bratra, ve čtrnácti letech. Dlouho pak jen tiše přihlížel jeho úspěchům se skupinou "Jarret". Poté začal konferovat některé folkové festivaly (Zahradní slavnosti, Folky - nefolky), v roce 1996 vstoupil do "Krátkého a úderného divadla" a o dva roky později se konečně "dočkal" i v muzice, když začal hrát s big-beatovou formací "S.O.S.". Odtud odchází společně s bubeníkem a zakládají skupinu "Disneyband". Tato skupina se ovšem rozpadla. Zůstal název a idea. V květnu 2000 spojil název i ideu po roce a půl přemlouvání s Věrkou Soukupovou ve folkovém duetu "Disneyband".
HISTORIE KAPELY
... není příliš dlouhá. První oficiální koncert je datován na 13. května 2000 na postupovém festivalu "Lišák". Kupodivu se z patnácti účinkujících vešli mezi tři postupující. Díky tomu se kapela objevila na dalších festivalech (Zahradní slavnosti, Mlejnská zahrada) a v létě hrála i na festivalech významnějších (Prázdniny v Telči).
Od podzimu 2000 vystupuje "Disneyband" pravidelně "doma" v "Experimentálním studiu".
V roce 2001 se duo objevilo na festivalu "Zahrada", na který postoupilo kuriózně přes konkurs kapel. Hrálo i na dalších velkých festivalech, jako je "Okolo Třeboně" či "Folková růže". Z doby nedávno minulé vzpomeneme účinkování na "Folkové poetice" v Turnově. Skupina hostí a sama se stává hostem zajímavých subjektů folkové hudby (Kaluže, Jeroným Lešner, Mirek Kovářík).
Duo se na některých koncertech rozrůstá na trio a to přítomností hosta Michala Kadlece, kapelníka skupiny Jarret (elektrická kytara).

TVORBA KAPELY
... se opírá o písně Martina Kadlece, ale objevují se i písně převzaté (P. Havlík, Divadlo Sklep, A. Morrisette).
Aranžmá vzniká velmi přirozenou a příjemnou cestou, zaprvé díky malému obsazení a za druhé díky jisté vnitřní spjatosti obou muzikantů. Interpretace ja pak založena na "feelingu", vnitřním náboji a dynamice. Důraz je kladen především na text písní.
Ačkoliv jde o duo, nachází se zvuk skupiny na rozhraní folku a folk-rocku. Záleží na úhlu pohledu.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×