Domasa - CrosseR - dyicore.net

fotka

Po třech letech od posledního alba Přítel člověka vydává Traband  už sedmou desku v pořadí. Jmenuje se Domasa a z alba srší, že kapela má stále nápady a nebojí s nimi jít na trh. Nová deska je totiž zase jiná a plná nápadů, i když stejně poznáte, že je to prostě starý známý Traband. A to především díky lehce rozpoznatelnému zpěvu a nezaměnitelným textům.

Domasa obsahuje mnohem větší počet "rychlých" písní než předchozí Přítel člověka. Příkladem je už titulní píseň Indiáni ve městě (podívejte se na videoklip), jejíž síla a energie vynikne hlavně naživo. A tak je to s většinou písní z horní poloviny alba. Spodní půlka je o poznání pomalejší rozjímavější.

Stěžejní byly, jsou a budou u Trabandu texty a ty se skutečně povedly. Opět jsou plné přírody, lesů, skal, zvířat a tajemných krajin. Bourají klišé, kritizují neduhy společnosti a vyprávějí příběhy, které tě nenechají v klidu. Celé album je jako společná pouť... A oni o ní zpívají tak, že jim to věříš. Sami vypadají jako poutníci, kteří nám přišli zazpívat své příběhy.

Traband je na novém albu čtyřčlenný, když k Jardovi Svobodovi (hlavní zpěv, kytara, harmonium), Janě Kaplanové (trumpeta, harmonium, zpěv) a Václavu Pohlovy (bicí, zpěv) přibyl navrátilec Robert Škarda (tuba, saxofon), jehož saxofon rozhodně nezahálí a parádní je třeba v písni Co se v mladí naučíš.

Domasa tedy rozhodně stojí za poslechnutí a to i několikerý, protože v textech budete dlouho objevovat nové a nové věci. Esteticky laděné duše určitě potěší i hezká ručně kreslená knížečka s texty.

 


CrosseR

http://www.diycore.net/sablony/recenze_hudba.php?id=435
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×