Return Of Dark Psychedelia - kidsandheroes.com

fotka

Tak vážně, kolik je u nás kapel, které jsou takto opředeny mýty, temnými historkami, kultovním statusem a kdo ví čím ještě? Majkláči přicházejí s novým albem téměř po patnácti letech od jejich posledního studiového počinu "Ale my stále hledáme štěstí, ale nikdo z nás ještě není mrtev". Mezitím si kapela prožila nucenou pauzu a většina členů i odvykací drogovou kůru. Kapela vznikla v roce 1987 a už od jejího začátku ji provází pověst něčeho co na české „rockové“ scéně nemá obdoby. Temný psychidelický hardore, který nemá široko daleko obdoby a který snad jen spolu s Meat Mouse Chicago I.R.A. patří k tomu nejlepšímu co kdy na naší scéně v té době vzniklo v rámci osobitého a originálního přístupu k tvrdé muzice v rámci něčeho co může označit jako alternativní hardcore. Takže se nabízí absolutně jednoduchá otázka: Jaké je nové album Return of  dark psychedelia?
      O albu šli v kuloárech různé zvěsti a tak jsem k němu přistupoval s rozvahou a notnou dávkou zvědavosti. A musím hned na začátku říct, že mě Majkláči nezklamali! Hudebně má album sice blíž k tvorbě kolem již zmíněného alba "Ale my stále hledáme štěstí, ale nikdo z nás ještě není mrtev", ale občasné výlety ke kořenům, které znáte z alb "Svině" nebo "The end of dark psychedelia" jsou v mnoha místech patrné. Michaels Uncle se nikdy nebáli experimentovat, ale pořád si zachovávají vlastní punc, takže si je nemůžete splést a v podstatě z každé písně poznáte a jakou kapelu se jedná. Největšími experimenty jsou asi úvodní "You berger watch out", "Moon" či "Chce se ti". Kapela zůstala sama sobě věrná i v textech, takže se dočkáte štiplavé kritiky přesně v jejich stylu. Už před vydáním alba se objevil song "Červenej Hrádek part 1", kde kapela nasamplovala Paroubkův hlas a dala ho do kontextu „legendárním“ projevem Miloše Jakeše na Červeném Hrádku.  Pokud starosta Springfieldu uspěje ve volbách, tak Majkláči budou opět ve svém oblíbeném postoji – protisystémová kapela. Mými osobními favority pak sou songy "Hellboy" a "Nezměníš nic". Cédečko vychází v pěkně zpracovaném digipacku s dobrou grafikou.
     Jisté je, že stejně jako uběhl čas od posledního studiového alba, tak se posunul pohled Majklova strýčka, takže v jejich muzice objevíte spoustu nových prvků a moderních postupů, ale nic co by nějak vybočovalo nebo jste měli pocit, že kapela se zbláznila či zaprodala. Samozřejmě pokud se doma každý večer modlíte k prvním dvěma albům a jakýkoli vývoj kapely je vám proti srsti, tak asi budete mít jiný názor. Ale upřímně, to je vaše věc…

 hodnocení: 4/5

 

http://www.kidsandheroes.com/recenze/cd/michaels-uncle--return-of-dark-psychedelia-767/
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×