Kašparek navždy - Ondřej Fencl - Report

fotka

Kdo moc mluví, čurá mimo.
Kašpárek dvojka rozvinul loňský debut Bejbypank do ještě zářivější podoby. Nejhravější deska roku? Sice se nemůžu zbavit dojmu, že víc si hrají dospělí než děti, ale tím líp. Paralelně s žalobou na včelí medvídky padá kašpárkův černej pasažér do šlehačky a Tonya Graves nad perfektním groovem roztomile czesky frázuje bezstarostný song, kupříkladu pro děti Daniela Landy. Není to krásné?
Kdo by tušil, jak plodně může fungovat spojení Blanky Šrůmové a Gipsyho (Hop, hop), principál cirkusu David Dvořák jako textař exceluje v Čůrej sem a čůrej tam (Should I Stay Or Should I Go) a ve vrcholné učitelce Angelině Jolie („za každým slovem mi postávali voli“)
Autorsky si mákli m.j. nezaměnitělní Cais a Márdi, kteří si vtipně zpívají svoje pecky navzájem a taky Dusilenka, Kalina, Koller… aranžmá někde na půl cesty mezi Ebeny a bigbítem, legrační a zároveň silné motivy, mladší sourozenci sklepáckých písniček.
Vše dotváří vymazlený obal, černé papírové elpíčko s přilepeným cédéčkem uprostřed, plus bejbypankáčské nálepky a texty s notami i akordy (!).
„Jestli je špageta vnitřek makarónu, kde jsou vnitřky kolínek, nerozumím tomu.“ Děti, poslouchejte všichni tuhle desku a svět bude za dvacet let ještě lepší.


Ondřej Fencl
6/7
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×