Jarret sobě - Ondřej Fencl - Report červen 2009

fotka

Marsyas nového století.


Liberecký Jarret už několik let příjemně čeří trochu stojaté vody českého folk-rocku. Živé album následující po třech řadových je umně vyvedenou vizitkou kapely, která s léty uzrála. Aranžérsky, autorsky, ale zde v první řadě interpretačně.
Jarret hraje s hravou jistotou, má široký záběr a přitom svůj zvuk, má charismatickou Hanku se skřivánkem v hrdle a v příjmení, má kouzlo i řád. Ze všech zachytitelných vzorů se nejvíc blíží Marsyas – dobře dvacetiletá, dosud nenahraná pecka Blues pro 1. řadu, to je fenomenální sestřička nejlepších Kalandrovek.
V hlase Hanky Skřivánkové lze najít spojnice s rejstříkem Zuzany Michnové, ale také s jinou Hanou (Ulrychovou) anebo třeba s Patti Smith. Přitom je frontwoman Jarretu originální pěveckou osobností sama o sobě. S každým dalším poslechem doceníte také skromnou sílu šikovné kapely, která se pohybuje od téměř sklepáckých bigbítovek (Šumaři) až po nerezovské něžnosti (Nebudeme budeme). Pro potěchu svou i naši vyšije též několik cover-verzí (Suzanne Vega, Sheryl Crow…), občas trochu cz-english... ale kuš, aspoň to není tak dokonalé.

 

5/7
Ondřej Fencl

www.ireport.cz
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×