Malá černá domů - Klára Majtánová - www.musiczone.cz

fotka

Tak tahle kapela dokonale klame názvem. Sice začínali jako trio, ale soutěž Colour Talents vyhráli v šesti a tohle CD (součást ceny za vítězství) nahráli dokonce v oktetu. Ale uznávám, že přejmenováním souboru na sexteto nebo okteto by se ztratila slovní hříčka. Dost už ale bylo jazykových rozborů, věnujme se hudbě. Trio de Janeiro vás možná oklame, ale rozhodně nezklame.

Bohužel asi neuspokojím milovníky škatulek – hudba litomyšlské kapely se nevejde do žádné. Svým způsobem patlají páté přes deváté. Klidně navléknou notoricky známou lidovku ("Anička, dušička") do jazzového hávu, zahrají orientální či latinskoamerické rytmy, občas trochu toho funku, dokonce i elektronika... A ono to kupodivu dohromady funguje! Nevím, čím to je. Výbornými muzikantskými schopnostmi, které všem zúčastněným umožňují hrát, co se jim zamane? Vtipem a nadhledem (moje oblíbená v tomto směru je píseň "Spice Bazaar")? Nebo je to úžasný hlas zpěvačky Veroniky Bartošové, která je schopna zpívat v rozličných polohách a stylech a posouvá tak celou kapelu o stupeň výše?

Zde možná jediná výtka v mé jinak zcela pozitivní recenzi. Kapela často využívá hlas "jen" jako další hudební nástroj, ale myslím, že by stálo za to ho nechat více vyniknout. I když i tohle pojetí má něco do sebe. Není třeba nic dodávat. Pokud jsem vás navnadila k poslechu "Malé černé domů", jedině dobře. Opravdu stojí za to.

Klára Majtánová 

 6/7

http://www.musiczone.cz/recenze-2126/trio-de-janeiro-mala-cerna-domu
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×