Superchameleon - Tano - o3.volny.cz

fotkaSuperchameleon by neměl chybět ve vaší sbírce Je po Vánocích, před nimiž se mnoho vydavatelství snažilo na poslední chvíli přinést horké zboží. Aby se prodalo, aby se vydělalo. Ne vždy tomu tak je. Za opravdu lahůdkové a kvalitní DVD nosiče posledních týdnů a měsíců uvádíme Anastacia – Live At Last a Pink – P!nk - Live In Europe za živé koncerty.

Jako poslední jmenujme samotnou špičku v umění, kterému se říká hudba: Pink Floyd – Pulse, The Velvet Underground – Velvet Redux: Live MCMXCIII, Nick Cave – Road To God Knows Where / Live At The Paradiso a také naši Ivu Bittovou a její DVD Superchameleon.

Jako další zástupce našeho národa na poli DVD jmenujme Chinaski, Divokej Bill, Dana Landu nebo zdomácnělé a vynikající No Name.

Nyní k samotné Bittové. Ji můžete znát díky mnoha koncertům, CDčkám (Elida, The Party, Ples Upírů...), televizním účastem a rozhovorům. Z hlediska bulváru jste se určitě dočetli o vztahu s hudebníkem Richardem Müllerem.

Představit v několika větách hudební nadání osmačtyřicetileté v Bruntále narozené Ivy nejde.

Píše se o její multižánrovosti či talentu, o úspěších doma i za hranicemi naší země se napsalo dost a dost. A znovu nás Iva Bittová dokáže překvapit něčím dalším.

O tom všem je i nové DVD, které nese název Superchameleon. První DVD Ivy Bittové obsahuje, jak již název napovídá, velmi různorodý materiál a dá se rozdělit na tři části.

První část tvoří devadesátiminutový výjimečný koncert s newyorským tělesem soudobé hudby Bang On A Can All-Stars, který byl zaznamenán v pražské Akropoli (26.3.2006).

Druhou částí nosiče je výběr z archívu ČT. Výsledkem je pečlivě vybraných 18 písní. Celkově se jedná o šedesát minut materiálu, který ukazuje Ivu Bittovou z různých období a v z různých projektů, jak rockových, folkových, folklórních či klasických.

Nejstarší nahrávka se skupinou Maňana pochází až z roku 1984. Dále se jedná se o skladby, které Iva Bittová nahrála například se Škampovým kvartetem, skupinou Dunaj, s holandským souborem N.B.E nebo s Pavlem Fajtem.

Třetí díl tvoří exkluzivní videokoláž, která byla vytvořena speciálně pro toto DVD. Ve střihové koláži rozdělené na pět částí lze vidět krásnou Ivu Bittovou ve své první filmové roli (Růžové sny) a v dalších mnohdy již raritních záběrech.

DVD Superchameleon by rozhodně nemělo chybět ve vaší sbírce. Když jsme v úvodu jmenovali zahraniční disky, zapomenuli jsme zmínit ceny.

Ty se nezřídka pohybují okolo 800 korun. V případě Ivy Bittové jde o 399 Kč (cena při nákupu na oficiálních stránkách Indies Scope Records).
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×