Brant rock - Jan Krumphanzl - www.biogallery.cz

fotka

100°C na novém albu zásadně změnili zvuk, image a vydavatele. Změny to rozhodně nejsou malé. A ptáte se na výsledek kterým je album Brant Rock? No podle nás jde o skutečně kvalitní album, které si zaslouží velkou pozornost a proto jsme se ho rozhodli zařadit do hudebních recenzí. Jde o první spolupráci Biogallery s vydavatelstvím Indies records. A jsme rádi, že se tomu tak děje právě u tohoto alba.

O moderní zvuk tohoto alba se stará producent Ecson Waldes, držitel hudební ceny Anděl v kategorii Dance a Hiphop z roku 2004. A kapela při nahrávání spolupracovala také s Davidem Kollerem v jeho studiu.

Ještě dávno předtím než existovala hudební škatulka zvaná „rock“, vzniklo za oceánem rádio Brant Rock. Tedy první stanice, která v roce 1905 dala veřejnosti možnost slyšet z éteru hudbu. Tato vizionářská myšlenka změnila nadobro svět. Nové album 100°C symbolicky nese ve jméně Brant Rock. A ne náhodou. Album má ambici ukázat, že odvaha pro svěží hudební myšlenky nevymizela ani v tomto století na druhém konci světa.

Ale rychle k samotnému albu Brant Rock. Album obsahuje celkem 14 skutečně pestrých a vypilovaných skladeb, které se poslouchají naprosto skvěle. Rock s dávkou elektroniky, který toto album přináší kombinuje naprosto geniálně moderní hudební postupy a přináší větší než malou dávku dobrých nápadů. Při poslechu se nestačíte divit jak dobře tenhle celek funguje. Zpěv frontmana Jakuba Johánka je skutečně vynikající a osobně se těším na zkušenost z živého vystoupení, které si rozhodně nenechám ujít. Mám rád kvalitně zpracovanou a příjemnou hudbu a té je na tomto albu skutečně hodně. Jedna skladba za druhou vás ponese proudem vpřed. Naléhavost střídá pohodu, klid ustupuje průraznosti, hlas Jakuba Johánka vás provází rozmanitou zahradou nálad a emocí. Chvilku zatoužíte po louce na kterou se natáhnete a zavřete oči a v následujícím okamžiku vás to pěkně chytne a vy prostě musíte tancovat a užívat si to znova a znova. Já poslouchám album už po několikáté a pořád nemám dost. V jednom okamžiku jsem si připadal jako ve Vídni na koncertu Ladytron a hned na to jsem zaslechl, snad mi fanoušci odpustí, pana Mansona. Jenže těch prvků je na albu strašně moc. Někdy jsem vnímal prvky IAMX abych je ztratil v naprosto jiné záplavě jiných podobností. Ale tím bych nerad tvrdil, že tohle album je jen skládankou dobře osvědčených postupů. Myslím, že je to inteligentně složená hudba, která dnes má své pevné místo na scéně. A to, že je v tomto směru opravdu velká řada osvědčených hudebních veličin, nemění nic na kvalitě desky Brant Rock, která stojí jak se zdá stejně pevně na svém fleku jako všechny ty ostatní zahraniční partičky podobného ražení.

Takže ač se přiznám, že tohle je má první zkušenost s kapelou 100°C je to zkušenost velice dobrá a jak se zdá, kapela si ve mně našla nového fanouška. Takže album Brant Rock mohu vřele doporučit, každému kdo má rád moderní kytarovou rockovou hudbu s elektronickou podporou. A prostě každému kdo má rád dobré a kvalitní písničky. Album Brant Rock je opravdu skvělé.

Jan Krumphanzl

http://www.biogallery.cz//bg-hudba/100c_-_brant_rock.phtml 
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×