KAŠPÁREK V ROHLÍKU (Live report - Tomáš Polívka - duben 08 Rock&Pop

fotka

KAŠPÁREK V ROHLÍKU - PRAHA - PALÁC AKROPOLIS -22. 2. 2008

Kašpárkův punk - Výchovný koncert správného řádění

 

Nezvyklé výjevy odehrávaly se onoho večera v Akropoli. Zvláštní bytosti zaplnily jeviště i hlediště. Návštěvník měl pocit, jakoby vstoupil do děje některého z povedenějších „postmoderních“ večerníčků. U vchodu vyfasoval kašpárkovskou čapku s čírem (dostalo se na všechny) a hned po vstupu do sálu se tak stal součástí šou, tedy šoučástí.

Uprostřed sálu ohromná postel s řádící drobotinou, která do sebe buší polštáři s takovou intenzitou, až kolem poletují žmolky molitanu. K tomu vyhrává veselá, chytlavá, ale především chytrá „dětská“ muzika. I když spíš folk-rock než punk (na čemž ovšem vůbec nesejde), jak by se mohlo zdát podle titulu křtěného CD Bejbypank. Ostatně, hlavním tvůrcem repertoáru volného divadelnicko-muzikantského seskupení Kašpárek v rohlíku je Ondřej Pečenka z Folk3Mail.

            Bizarně okostýmovaná kapela předvedla tuším všechny položky z CD, písně prokládala krátkými scénkami a ještě musela v přídavku některé hity zopakovat. Děcka sice měla dávno po obvyklé večerce, ale domů se zjevně nechtělo ani takzvaně dospělým. S ohromným úspěchem se setkal song Strejda Jára v podání zdobného Davida Kollera. Vždyť který capart mužského pohlaví netoužil státi se popelářem? Jasný hit alba, bejbypankáči! Výborně to ovšem zpívalo především „dětským hvězdám“, jasným budoucím punkerům. Při svérázné cover-verzi Želvy by jistí Offspring pukli závistí - nebo spíš smíchem.

Krom hostů slyšených už na desce, tedy například Blanky Šrůmové či Trabandity Jardy Svobody, se k reji ochotně připojil třeba TataBoj Milan Cais. Na pódium vypochodoval s obří spermií na hlavě a slovy „ahoj, děti, já jsem strejda Bublajz“. Děti se nebály, řádily.

            Pointa? Nakonec se nekřtilo CD, ale samotný kašpárek. Sice si pro potřeby „ceremoniálu“ vlezl do plechové vany, ale odporně sladkým dětským šampáněm od radostně cákajících děcek dostali co proto i všichni okolostojící. Radost až na... kůži.

 

TOMÁŠ S. POLÍVKA
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×