Beatles in blue(s) - Pavel FFF Sajfert - freemusic.cz

fotkaJak už sám název napovídá, Peter Lipa se na této desce popasoval s písničkami nejpopulárnější skupiny světa. Hlavním důvodem proč jí natočil, je prostý fakt, že má písničky The Beatles rád už přes čtyřicet let. Deska to není rozhodně zbytečná. Splňuje to, co by správné album coververzí mělo. Peter Lipa a jeho brilantní sidemani jen nepřehrávají, ale dávají písničkám novou tvář a styl. Někdy až do té míry, že jsou takřka k nepoznání změněné. Peter Lipa si beatlesovské písničky takříkajíc přešil na tělo, ten nový kabát je slušivý a rozhodně nevadí (spíš naopak), že není jen blue(s), ale i jazz.

První píseň Day Tripper má díky dechům dokonce funkový švih. V And I Love Her se Peter Lipa líně brouzdá v lounge kavárenské atmosféře - podobně i v All My Lovin, kde probíhá houslovo (Stano Palúch) - vokální dialog. V rámci rozmanitosti a barevnosti alba dojde i na cover v latino jazzovém stylu - No Reply. Desku produkoval Peter Lipa ml., jenž ji z poloviny aranžoval a nahrál klávesy. Got To Get You Into My Life má i díky jeho aranžím moderní acid jazzový nádech, jež se nijak netluče se zbytkem alba. Vedle sebe tak s klidem může být s I Wanna Be Your Man, kde na foukačku hraje mistr svého nástroje - Erich Boboš Procházka, a který svým nástrojem vytváří zemitou bluesovou náladu. Poslední na desce je Cockerem proslavená a Lipou milovaná With A Little Help From My Friend - stejně těžko poznatelná jako Norwegian Wood, kde si Lipa eskamotérsky pohrává s vlastním hlasem.

Když už jsem se dostal k muzikantům, vyjmenovávat je všechny, je jako číst seznam (česko)slovenské jazz-blues-rock-popové muzikantské smetánky. Posuďte sami: Martin Gašpar (bass), Juraj Bartoš (trump.), Juraj Tatár (keyb), Marcel Buntaj (dr), Juraj Griglák (acoust. bass). Do téhle party můžeme dnes s klidem zařadit i první(mladou) dámu slovenského popu - Janu Kirschner a několik dalších (viz booklet).
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×