Krvave balady - Sonja - musiczone.cz

fotka

Zlínská formace Maraca se dala dohromady se seskupením Zimbova, sesbírali neznámé moravskoslezské balady, které získaly novou moderní podobu. Výsledkem je čtrnáct tracků, které obsahují lidovky prodchnuté tu a tam jazzem, jindy zase ethnem nebo rockem. Aranží se ujala zlínská Maraca, která se podobně interpretuje i na svých sólových projektech. Největší dominantou na desce jsou dva energické vokály Marty Vávrové a Gabriely Vermelho. Zpěvačky vyprávějí příběhy nenaplněných lásek, znásilnění, vražd, únosů a zrad, jejichž původ sahá až do 16. století.

Každá píseň pojednává o něčem jiném, což se mohutně odráží i na náladě každé skladby. Zařadit do každé písničky něco, co do ní původně nepatří, ale přesto neporuší její celkové vyznění, to je umění, které neovládá jen tak každý. Někdy se výrazněji projevuje kytarový podklad, podruhé se upřednostňují "klasické" nástroje. Písně s jazzově rytmickým podkladem ("Sedí Janoško") se prostřídávají s klidnějšími a bluesovějšími. Jindy zase ženské vokály přitvrzují za doprovodu živějších kytar. "Na zelených lukách" si zazpívají dokonce a capella. Velmi povedená je rockově laděná "Išlo dievča pro vodu". V bookletu jsou obsaženy texty ke všem písničkám.

Jednotlivé skladby mění kabát jedna po druhé. Společně s kvalitními instrumentálními výkony jsou "Krvavé balady" deskou, na které si každý najde něco "svého" a navíc si rozšíří obzory v lidové tvorbě.
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×