Za hrany - Ivan Kott - Jonáš

fotkaO lásce i nenávisti

Liberecká folkrocková skupina JARRET nahrála po sedmi letech své další studiové album a pod názvem ZA HRANY ho vydala u Indies Scope Records. O čtrnáct skladeb se autorsky podělilo pět skladatelů a pět textařů, přičemž nejpilnějším byl v obou disciplínách Bohumil Vašák. Album je pestré i zvukově, o což se vedle "domácích" - zpěvačky Hanky Skřívánkové, zpívajícího kytaristy Michala Kadlece, zpívajícího klávesisty a dechaře Marka Ottla, baskytaristy Marka Štulíra a perkusisty Tomáše Pialy - přičinilo i několik hostů, z nichž se nejvýrazněji zapsal David Babka s pedal steel kytarou.
Výbornou hudbu doprovázejí i skvělé texty. Jako příklad těch milostných bych ocitoval refrén písně Nese nás proud od Martina Kadlece: Zvedneme kotvy nese nás proud/ Plujeme do tmy zapomenout/ Přímky se protly za obzorem/ Budeme plout dokud nepřistanem. Do tohoto ranku paří Kadlecův vydařený telefonní song Haló vytvořený do hry Krátkého a úderného divadla. Vedle písní o pozitivních lidských citech tu jsou také dvě Vašákovy písně věnované problému xenofobie - Slyšíte ten hlas? (Tuhle dobu doufám přečkám/ V noci mívám strach/ Zda správnou barvu kůže mám) a závěrečná Sudetské črty, kterou si tento ex-člen kapely sám s kytarou zazpíval. Mimo autorský okruh členů kapely, současných i bývalých, vznikla píseň Pojďte všichni ke mně. Je od kamaráda kapely, pražského písničkáře Jakuba Nohy, a vyjadřuje se k pocitu osamělosti – Přineslo léto horkou noc/ A já tu volám o pomoc/ Pojďte všichni ke mně jsem tu sám.
Album bylo natočeni letos v létě ve studiu Svárov pod dohledem Petera Bindera a Lukáše Martínka, kteří si s kapelou také jako hosté zahráli. Více se o kapele a její tvorbě dozvíte na adrese www.jarret.cz, kde jsou i audio a videoukázky. Pražský křest alba se odehrál během koncertu v Malostranské besedě v neděli 30. října za velkého nadšení početného publika, vyžadujícího v závěru další a další přídavky. Baskytarista Marek Štulír, fungující také jako moderátor, to komentoval slovy, že po libereckých fotbalistech dobyla Prahu i liberecká kapela. K dalšímu dobývání dojde v neděli 18. prosince v Balbínově poetické hospůdce, kde kapela chystá pro publikum i nějaké vánoční překvapení.

Ivan Kott
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×