obal alba

Shuttle To Bethlehem

Druhá Tráva a Robert Křesťan

Indies Happy Trails / 2011
Žánry: folk
MAM659
CD 269 Kč
dočasně nedostupné
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč

O ALBU

V roce svých dvacátých narozenin vydává Druhá tráva už druhé studiové album. Po CD Marcipán z Toleda (Universal 2011), kterému dominovaly nové autorské písně s českými texty Roberta Křesťana, vychází u Indies Happy Trails převážně anglicky zpívaná kolekce Shuttle to Bethlehem. Sedm let po CD Good Morning Friend (Universal 1998) tak jde o další počin kapely určený především jejím americkým fanouškům, přičemž tentokrát poprvé převažují Křesťanovy texty přeložené do angličtiny.

Vedle titulní písně Shuttle to Bethlehem (původně Pendl do Betléma z kolekce 1775 básní Emily Dickinsonové) nové album obsahuje anglické verze písní Až nás smrt rozdělí (When Horses Fly Away), Dřív než se rozloučíme (Before We Say Goodbye), Infiela, Za poslední lodí (The Last of the Galleons), Tanečnice (Dancer) a Až si jednou… (When I Take off My Shoes). Všechny tyto texty do angličtiny přebásnila americká spisovatelka a fotografka Ruth Ellen Gruber, která je současně autorkou sleeve-notu. Pro pestřejší představu o tvorbě Druhé trávy byly na album zařazeny dva Křesťanovy české překlady písní Boba Dylana: Seňore (Señor – Tales of Yankee Power) a Ještě není tma (Not Dark Yet). Mozaiku doplňuje bluegrassová úprava hitu Jumpin’ Jack Flash od Roling Stones a irský tradicionál May Morning Dew, ve kterém se spoluzakladatel Druhé trávy Luboš Malina předvede jako skvělý hráč na irskou píšťalu low whistle.

Druhá tráva vznikla v roce 1991 po odchodu Roberta Křesťana a Luboše Maliny ze skupiny Poutníci. Současnou sestavu spolu s nimi tvoří další zakládající člen skupiny Luboš Novotný (dobro, lap steel) a dále Emil Formánek (kytary, mandolína) a Tomáš Liška (kontrabas). Jako hosté na albu účinkovali bubeníci David Landštof a Kamil Slezák, houslista Pepa Malina a v jedné skladbě na mandolínu Američan Todd Lombardo.

Album se natáčelo v Nashvillu a v Praze v produkci Luboše Maliny. Finální mix měl na starosti vyhledávaný americký producent a mistr zvuku Steve Walsh, který se podílel i na předchozím albu Druhé trávy Marcipán z Toleda. Nejen díky výbornému zvuku mohou i čeští fanoušci vnímat Shuttle to Bethlehem jako další plnohodnotné studiové album kapely.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folk

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 999 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×