obal alba

Neseme Vám tú novinu

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela

Indies Scope / 2017
Žánry: world music, vánoční hudba
MAM498
CD 249 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

V období vánoc se objevují pravidelně, všelijaké kompilace a různé nahrávky, jež s původním smyslem vánočních svátků mají pramálo společného, ať už se na venek prezentují jakkoliv.  Nová nahrávka - Neseme vám tú novinu - Cimbálové muziky Stanislava Gabriela přináší moravské písně s vánoční tématikou proložené mluveným slovem Jana Přeučila, který čte Slova evangelia podle Lukáše. Album vyžaduje vaši pozornost a nebude sloužit jako podkladová „náladovka“ pro nákupní šílenství. Naopak díky vynikajícím hudebním výkonům, celkové koncepci a aranžím skladeb, vás vytrhne zcela z komerčně pojatých svátků a nabídne jedinečný zážitek.


Skladby nahrávky Neseme vám tú novinu jsou rozděleny na dvě obsahové kapitoly. První  Příběh o zrození, popisující v písních a slovech evangelia zvěstování a narození Ježíše Krista a druhou kapitolu - Na koledě, obsahující známé i méně známé lidové koledy. To vše v podání zpěváků Kristýny Daňhelové, Terezie Habartové, Stanislava Gabriela seniora a sboru Cimbálové muziky Stanislava Gabriela.  Jak sděluje Tomáš Gabriel, projekt vznikl už v roce 2010. „Tento hudební projekt jsme poprvé realizovali v koncertním provedení  v době  vánoční ch svátků v roce 2010 a na základě ohlasů návštěvníků jsme se rozhodli natočit na nahrávku skladby i slovo evangelia. Vše zůstalo jako při koncertním provedení.“ Na nosiči naleznete také vánoční skladby z autorské dílny členů cimbálové muziky Pavla Šafaříka a Stanislava Gabriela. Celý hudební obsah je v citacích z evangelia dokreslen podmanivým hlasem herce Jana Přeučila, čehož si členové cimbálové muziky velmi cení. „Díky hudebnímu režisérovi Jiřímu Zobačovi jsme měli možnost oslovit vynikajícího Jana Přeučila, jehož přednes ještě podtrhl nadčasové sdělení evangelia.“

Krásný papírový obal CD, na kterém stopy v zasněžené krajině, patřící nositeli "té Noviny", směřují ke světlu, jakožto symbolu cesty a pravdy Ježíše Krista a taky ke stromu - symbolu trvalého vítězství života nad smrtí. Osamělý muzikant je dovršením příběhu, jež se v zimní krajině odehrává, svou novinu a poselství tak nese dál.

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela z Babic je skupinou mladých hudebníků z Uherskohradišťska, kteří se hlásí k odkazu dolňáckých cimbálových muzik. Vznikla již v roce 1992 a vydala čtyři výborná alba, patřící ke špičce moravského folklóru.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT World music | Vánoční hudba

obal alba

Musica Folklorica

Počúvajte, co vám povím
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Antologie moravské lidové hudby

Antologie CD 5 - Čas adventu a Vánoc
Dostupné varianty
CD 224 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Yellow Sisters

Singalana
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Tomáš Kočko & Orchestr

Poplór
Dostupné varianty
CD 179 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×