obal alba

V letadle

OKO a Ivo Cicvárek

Indies Scope / 2002
Žánry: acoustic, folk
MAM170
CD 169 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč

O ALBU

Poslední společná deska Ivo Cicvárka a OKA V letadle začala vznikat na podzim roku 2001 - základ nahrávky tvoří skladby, které měly koncertní premiéru v posledních dvou letech. Oproti prvotině OKA (Vidět víc) dochází k úbytku čistě humorných písní, přesto se i na novém albu vyskytují texty, jejichž východiskem je jazyková hravost, podstatná část skladeb ovšem směřuje k vážnějším, nikoliv však výhradně smutným, či protestním náladám.
Hudba, kterou Ivo Cicvárek a OKO na desce představují, vychází ze základního koncertního zvuku, v němž každý muzikant ovládá více různých nástrojů: Ivo Cicvárek (klavír, kytara, zpěv), Petra Klementová (různé flétny, klavír, zpěv), Jana Havlová (violoncello, saxofon, zpěv). Dívčí část formace v loňském roce ukončila studium na konzervatoři - Petra Klementová pokračuje na brněnské JAMU (obor příčná flétna) a Jana Havlová studuje violoncello v Bratislavě.
K základním zvukovým kombinacím OKA přibyli ve studiu další zajímaví hosté: písničkářka Žofie Kabelková (zpěv), vokální skupina Mošny (vokály), jazzový trumpetista Hubert Ratschker (křídlovka, trubka), dále někteří hudebníci instrumentální formace Šoulet (dříve K+K Band): Martin Krajíček (mandolína), Stanislav Palúch (housle) a Jaroslav Panuš (kontrabas).
Na desce chybí klasické bicí či perkusivní nástroje: nahrávka tím směřuje ke komornějšímu provedení, aniž by se ovšem vzdávala výrazové expresivity, či zvukově hutných, rytmických pasáží. V hudbě, která vychází z folku, se tak objevují jazzové či šansonové postupy, ale i kompozice směřující k hravé vážné hudbě. Výsledný tvar je však stále písničkářský, písňová forma většiny skladeb, stejně tak i důraz na textovou složku alba, jsou pro kompozici celku neodmyslitelné.
Výhradním autorem hudby a textů na desce je písničkář Ivo Cicvárek, několikanásobný finalista konkurzu Zahrady, držitel autorské Porty 1996.
Desku, na jejímž výtvarném zpracování se podílejí i renomovaní výtvarníci Jan Steklík (kresby) a Jan Činčera (design papírového přebalu).

SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Folk

obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MP3 149 Kč
LP 695 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno