obal alba

V letadle

OKO a Ivo Cicvárek

Indies Scope / 2002
Žánry: acoustic, folk
MAM170
CD 169 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč

O ALBU

Poslední společná deska Ivo Cicvárka a OKA V letadle začala vznikat na podzim roku 2001 - základ nahrávky tvoří skladby, které měly koncertní premiéru v posledních dvou letech. Oproti prvotině OKA (Vidět víc) dochází k úbytku čistě humorných písní, přesto se i na novém albu vyskytují texty, jejichž východiskem je jazyková hravost, podstatná část skladeb ovšem směřuje k vážnějším, nikoliv však výhradně smutným, či protestním náladám.
Hudba, kterou Ivo Cicvárek a OKO na desce představují, vychází ze základního koncertního zvuku, v němž každý muzikant ovládá více různých nástrojů: Ivo Cicvárek (klavír, kytara, zpěv), Petra Klementová (různé flétny, klavír, zpěv), Jana Havlová (violoncello, saxofon, zpěv). Dívčí část formace v loňském roce ukončila studium na konzervatoři - Petra Klementová pokračuje na brněnské JAMU (obor příčná flétna) a Jana Havlová studuje violoncello v Bratislavě.
K základním zvukovým kombinacím OKA přibyli ve studiu další zajímaví hosté: písničkářka Žofie Kabelková (zpěv), vokální skupina Mošny (vokály), jazzový trumpetista Hubert Ratschker (křídlovka, trubka), dále někteří hudebníci instrumentální formace Šoulet (dříve K+K Band): Martin Krajíček (mandolína), Stanislav Palúch (housle) a Jaroslav Panuš (kontrabas).
Na desce chybí klasické bicí či perkusivní nástroje: nahrávka tím směřuje ke komornějšímu provedení, aniž by se ovšem vzdávala výrazové expresivity, či zvukově hutných, rytmických pasáží. V hudbě, která vychází z folku, se tak objevují jazzové či šansonové postupy, ale i kompozice směřující k hravé vážné hudbě. Výsledný tvar je však stále písničkářský, písňová forma většiny skladeb, stejně tak i důraz na textovou složku alba, jsou pro kompozici celku neodmyslitelné.
Výhradním autorem hudby a textů na desce je písničkář Ivo Cicvárek, několikanásobný finalista konkurzu Zahrady, držitel autorské Porty 1996.
Desku, na jejímž výtvarném zpracování se podílejí i renomovaní výtvarníci Jan Steklík (kresby) a Jan Činčera (design papírového přebalu).

SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Folk

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 999 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×